Kolor bordowy w salonie i w sypialni

Kolor bordowy ma w sobie królewski przepych. Decydują się na niego osoby, które wysoko cenią połączenie ciepła i luksusu. Takie aranżacje to idealny wybór do salonu oraz do sypialni. I w tych wnętrzach najczęściej pojawia się kolor bordowy. Barwa ta dodaje im klimatu i czyni bardziej komfortowymi.

Bordowy salon, czyli luksusowe wnętrze

sypialnia z bordowymi elementami

Burgundowe wnętrza


Bordo to poważna, spokojna i elegancka odmiana czerwieni. Jest to kolor wyrazisty. To dobry wybór, kiedy aranżacja salonu ma sprostać potrzebom, które wydają się sprzeczne. Jest i wyraziście, salon ma charakter, ale też spokojnie. Jest to wnętrze poważne, a zarazem ciepłe. Znakomity efekt daje jedna bordowa ściana i trochę akcentów w tym kolorze. To dobre uzupełnienie nowoczesnych, neutralnych aranżacji. We wnętrzach klasycznych kolor bordowy to jeden z typowych wyborów. Już dawno odkryto jego zalety, a teraz stał się znów modny i pojawia się także w tych nowoczesnych. By było elegancko, trzeba pamiętać o zachowaniu spójności wizualnej. Kiedy na podłodze pojawi się dywan bordowy, to takie powinny być zasłony. Jeśli nie one, to jakieś inne ważne elementy aranżacji.

Bordowa sypialnia

We wnętrzu służącym do snu przyda się szczypta luksusu. Ważna jest i przytulność, którą także ten kolor wprowadza. Może być jedna bordowa ściana albo i więcej, ponieważ przestronność sypialni nie jest tak ważna, jak salonu. Zamiast tego można chcieć cieszyć się większą zacisznością wnętrza. Nie jest to jedna z barw relaksujących, a jak wiadomo, aranżacja sypialni ma wspomagać dobry sen. Jednak nie jest to także kolor, który mógłby rozdrażniać i utrudniać zaśnięcie. Barwa ta wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i dodaje pogody. Niewielki dywan bordowy przed łóżkiem albo takie zasłony w pozytywny sposób wpłyną na psychikę. Tym samym wpłyną też na jakość snu.

Można tak urządzić salon. Można też sypialnię. W każdym z tych wnętrz kolor bordowy prezentuje się wspaniale. Jeśli wnętrza są stylowe, podkreśli ich charakter. Jeśli nowoczesne, doda im ciepła i wyrazistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *