radio w stylu retro

Styl retro we wnętrzach

Styl retro jest stylem wiecznym, który nigdy nie odszedł w zapomnienie. Przywodzi on na myśl lata 50. i 60. ubiegłego wieku kiedy to królowały żywe kolory pełne geometrycznych i zwariowanych wzorów. Zdarza się, że czasami może pojawić się „za dużo plastiku” przy aranżacji wnętrza w stylu retro co nie wygląda najlepiej, jednak wystarczy kilka wskazówek aby otrzymać wnętrze przypominające ubiegły wiek w nowej i świeżej aranżacji.

Czym charakteryzuje się styl retro?

Styl retro to przede wszystkim wzorzyste i barwne tkaniny o mocnym tonie. Styl retro to również geometria i wzory z motywem roślinnym. Obecnie jednak odchodzi się od niektórych stylistyk i zapożycza się wybrane cechy aby stonować nieco ten chaotyczny styl. Wystarczy kilka dodatków jak na przykład poszewki, koc lub obraz na ścianę.

skrzynia kufer w stylu retro

W stylu retro można również znaleźć charakterystyczne dal lat 50. i 60. meble. Są to proste meble z ciekawymi wzorami – dawnej uzyskiwało się je z naklejania tapet na meble, obecnie możemy takie kupić z trwalszym wzorem. Jeśli chodzi o samą kolorystykę w retro to należy postawić na mocne i wyraziste kolory, takie jak czerwień, pomarańcz, zieleń lub brąz.

Meble w stylu retro

Meble retro mają przyciągać uwagę i wzrok. To właśnie one stanowią główną ozdobę mieszkania i powinne wyznaczyć kierunek w jakim chcesz urządzić resztę mieszkania. Zazwyczaj meble w tym stylu są masywne, wykonane z litego drewna elementami szkła lub mosiądzu. Natomiast meble tapicerowane takie jak sofy, kanapy lub fotele powinne być na wyższych ale cienkich nóżkach nazywanych „patyczkami”. Ich obicia natomiast powinne być w wyraziste wzory i kolory, jak zostało wspomniane wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *