przytulna sypialnia

Przytulna sypialnia w kilku prostych krokach

Sypialnia jestem miejscem gdzie ładujemy swoje baterie po ciężkim dniu. Jest to również miejsce gdzie powinniśmy czuć się całkowicie swobodnie. Odpowiednia aranżacja sypialni sprawi, że wchodząc do niej natychmiast zechcemy się zrelaksować.

Łóżko – najważniejszy element sypialni

Odpowiednie łóżko to nie tylko jego rama. W głównej mierze jest to materac. Aby czas relaksu i sam sen był komfortowy musi to być materac dobrany odpowiednio według naszych preferencji. Niektórzy lubią twarde materace, inni tak miękkie aż można się w nich zapaść – dzisiaj jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedni materac dla każdego.

Ciekawym pomysłem do sypialni jest użycie tapicerowanych paneli ściennych. Dzięki nim będziemy mogli spędzić w łóżku całe popołudnia czytając książkę oparci o ścianę. Dodatkowo wpłynie to na przytulność wnętrza naszej sypialni.

przytulna sypialnia

Koce, dywany i inne materiały

Aby czas spędzony w sypialni kojarzył się zawsze z najwyższym komfortem warto jest zapatrzeć się w koce, bo przecież niem nic przyjemniejszego niż otulenie się miękkim kocem. W parze z kocem zawsze powinna iść równie wygodna poduszka – nie jedna, a kilka.

Przytulna sypialnia to też odpowiednio nakryta podłoga. W końcu nie chcemy chodzić po zimnych panelach. Dywany, podobnie jak materace, są sprawą bardzo indywidualną. Może to być dywan „włochaty” lub taki przypominający bardziej wykładzinę. Może być mały – typu chodniczek, a może również leżeć na całej podłodze sypialni. Najważniejsze jest to, że dywan działa wyciszająco jeśli chodzi o dźwięki, dzięki czemu zapewni nam intymną atmosferę.

Zbuduj klimat oświetleniem

Oświetlenie w sypialni powinno różnić się od tego w pozostałych pomieszczeniach mieszkania. W sypialni potrzebujemy stonowanego oświetlenia, nie zawsze najmocniejszego. Dobrym wyborem jest pójcie w możliwości sterowania jego natężeniem.

Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z górnego światła w sypialni i zainwestowanie z lampki nocne małe lub duże stojące na podłodze. Mogą być również i kinkiety ścienne. Każda z tych rzeczy będzie wyborem dającym przyjemniejsze doznania naszym zmysłom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *