Salon w stylu indyjskim

Indyjskie akcenty w nowoczesnym salonie

Dodatki w stylu indyjskim to znakomity pomysł i na ciepłe, i na chłodne miesiące. Wprowadzają orientalny klimat, co bardzo podoba się wiosną i latem. Najczęściej wybiera się takie, które mają ciepłe kolory np. pomarańczowy, żółty. Ich ocieplające oddziaływanie doceni się jesienią i zimą.

Styl indyjski a styl nowoczesny

Pełne przepychu, kolorów i ozdób wnętrza w indyjskim stylu mogą się podobać. Jednak niewiele osób czułaby się w nich dobrze. Mogą przytłaczać. Większość osób preferuje styl nowoczesny, z jego prostotą, geometrycznymi formami, minimalizmem. To wnętrze pełne spokoju i eleganckie. Jako aranżacja salonu to wybór doskonały. Niekiedy brakuje mu wyrazistości. Tej styl indyjski ma w nadmiarze. Warto się nim zainspirować.

dodatki w stylu indyjskim

Inspiracje stylem indyjskim – dodatki

Kilka dodatków uczyni wnętrze piękniejszym i ciekawszym. W stylu indyjskim ważne są lekkie i zwiewne tkaniny. Mogą być prześwitujące. Klimat pomogą tworzyć delikatne zasłony w oknie. Tkaninę można też rozwiesić na ścianie nad sofą czy lustrem. Drugim ważnym dodatkiem są poduszki. Najlepsze są wielobarwne, a jeśli w jednym kolorze, to warto wybrać połyskliwe. Na podłodze może znaleźć się wielobarwna niska pufa. Styl indyjski stworzą także figurki słoni, podstawki na kadzidełka, złociste wazony, lampiony, bogate ramy luster. We wnętrzu z takimi dodatkami można czuć się wyjątkowo.

Jakie kolory znajdą się w wystroju wnętrza

Charakterystyczna dla stylu indyjskiego jest wielobarwność. Styl nowoczesny utrzymany jest zazwyczaj w stonowanej i neutralnej kolorystyce. Wielokolorowe poduszki czy pufy nie odbiorą więc takiemu wnętrzu spokoju. Ożywią go i ocieplą. Można także ograniczyć się do dodania jednego czy dwóch kolorów, ale w różnych odcieniach. Aranżacja salonu będzie bardziej elegancka, ale też w indyjskich klimatach. Chętnie wybierane kolory to żółty, złoty, pomarańczowy i czerwony. Figurki i naczynia mają złoty lub srebrny kolor. Jeśli pojawiają się fiolet i niebieski, to zazwyczaj z dodatkiem ciepłych barw.

kolory Indii

Charakterystyczny dla tego stylu jest także kolor zielony.

Nowoczesne wnętrze z domieszką stylu indyjskiego może być właśnie takim, jakiego się potrzebuje. Taka aranżacja łączy w sobie wiele zalet. Tkaniny, barwy, ciekawe przedmioty, trochę blasku… łatwo jest wprowadzić indyjskie klimaty do salonu. Dobrze jest też pamiętać o roli zapachu oraz światła w takich wnętrzach. Przydadzą się kadzidełka oraz lampiony i świece.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *