aranżacja sypialni

Jak wykorzystać ograniczoną przestrzeń w sypialni?

W idealnym świecie każdy pokój w twoim domu byłby tak duży, jak potrzebujesz. Niestety nie żyjemy w idealnym świecie. Jeśli twoja sypialnia jest zbyt mała i zagracona, istnieje kilka sposobów, aby zmaksymalizować ograniczoną ilość miejsca.

Zdobądź mniejsze łóżko

Możesz polubić wygodę, jaką zapewnia łóżko typu king size, jednak zajmuje ono tylko miejsce. Łóżko małżeńskie lub pełnowymiarowe powinno wystarczyć, a to zwolni dużo miejsca.

Pozbądź się komody

Większość ludzi ma w swojej sypialni więcej niż jeden mebel typu szafa lub komoda. Mogą one zajmować dużo miejsca. Jeśli zdecydujesz się na rezygnację z komody, potrzebujesz miejsca, w którym będziesz przechowywać swoje ubrania. Idealnym pomysłem jest zakup pojemników lub szuflad, które będą znajdować się pod łóżkiem. Wykorzystasz w ten sposób przestrzeń, bez jednoczesnego zagracania pokoju. Przejrzyj oferty sklepów meblowych i znajdź coś odpowiedniego dla siebie. Dotychczasowy mebel wystaw na sprzedaż w Internecie, na pewno znajdzie się ktoś chętny na zakup, a ty zdobędziesz dodatkową gotówkę na nowy mebel.

Użyj ściany do przechowywania

Jeśli nie masz miejsca do przechowywania rzeczy w sypialni, powinieneś rozważyć użycie ścian. Możesz kupić szafki wiszące na ścianach, do przechowywania odzieży, biżuterii i wszystkiego, czego nie zmieścisz w szafie. Wiele z nich jest bardzo stylowych. Możesz również zainstalować półki na ścianach swoich szaf, dając więcej miejsca do przechowywania odzieży i butów.

Zawieś telewizor na ścianie

Jeśli masz telewizor w pokoju na stoliku lub szafce na telewizor, zrezygnuj z tego. Zaoszczędzi to dużo miejsca. Oczywiście będziesz potrzebować miejsca na telewizor. Jeśli zamontujesz go na ścianie, będziesz go lepiej widzieć z łóżka i nie zajmie to w ogóle miejsca na podłodze.

Użyj innych szaf do przechowywania

Jeśli masz małą szafę i nie możesz zmieścić wszystkiego w środku, możesz użyć szafy w przedpokoju lub szafy w innym pokoju. Kiedy nadejdzie lato, możesz zabrać wszystkie swoje zimowe ubrania i przechowywać je w innej szafie, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na wiosenne i letnie ubrania. Kiedy zacznie się ochładzać, możesz zamienić ubrania wiosenne i letnie na ubrania jesienne i zimowe. Nieużywane ubrania możesz też przechowywać na strychu, ale uważaj, by nie znajdowały się w miejscu, gdzie panuje duża wilgoć, żeby nie uległy zniszczeniu.

Powieś lustra

Jeśli powiesisz duże lustra w swoim pokoju, da to wrażenie przestrzeni. Możesz kupić lustrzane drzwi do szafy lub lustro dekoracyjne na całej ścianie. Może nie dać ci dodatkowej przestrzeni do przechowywania, ale sprawi, że Twój pokój będzie wyglądał na większy niż jest.

Zawieś stojak na buty za drzwiami szafy

Jeśli masz więcej butów, niż potrzebujesz, ale nie możesz się z nimi rozstać, powinieneś zainwestować w stojak na buty. Buty zdejmie się z podłogi i nie będziesz musiał się martwić o zajmowanie miejsca, którego nie masz.

Zastąp nieporęczny stolik nocny czymś prostym i praktycznym

Jeśli masz stolik nocny z szufladą i półką na dole, zajmuje on zbyt dużo miejsca. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to mały stolik z płaskim blatem na książki, napoje i telefon. Coś większego zajmuje po prostu zbyt dużo miejsca.

To, że masz małą sypialnię, nie oznacza, że musisz czuć się ciasno, kiedy tam jesteś. Istnieje wiele sposobów na zwolnienie miejsca w sypialni i szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *