wnętrza mieszkania

Wiosenne pomysły na zmianę wnętrz

Wiosna jest szczególnym czasem w przyrodzie. To w tym okresie budzi się do życia flora i fauna. Jest to czas wielkich zmian, który może zainspirować nas do przeprowadzenia gruntownych zmian we wnętrzu własnego mieszkania. Część osób zaczyna od mycia okien, inni od sprzątania podwórka, a jeszcze inni od przestawiania mebli albo usuwania usterek powstałych przez okres zimowy. Nie każda zmiana musi być czasochłonna i droga. Poniżej przedstawimy Ci wiele ciekawych pomysłów, które mogą niczym ciepły powiew wiosennego wiatru całkowicie odmienić wnętrze mieszkania. Co ciekawe, część tych aranżacji możesz wykonać osobiście lub z rodziną.

Kwiaty do wnętrz

Kwiaty i przede wszystkim żywe kwiaty to podstawa na wniesienie ożywczej energii do wnętrza. By roślinność prezentowała się jeszcze ciekawiej włóż je do niestandardowych wazonów. Istnieje możliwość wyhodowania własnych kwiatów – o ile posiadamy balkon czy podwórko. Pozostali mogą nabyć je w pobliskich kwiaciarniach. Jeśli należysz do tych, którzy mają problemy z dbaniem o kwiaty staraj się wybierać kwiaty sezonowe – tulipany albo żonkile. Posłużą one od kilku do kilkunastu dni, a następnie będziesz musiał zmienić je na nowe. Im więcej kolorowych kwiatów we wnętrzu tym staje się ono cieplejsze i radośniejsze.

Naklejki na ściany

Naklejki to szybka opcja na zmianę wyglądu ścian. Na rynku istnieją przeróżne wzory i kolory. Możesz na ścianie nakleić co tylko sobie wymarzysz. Nie musisz też zaklejać całej ściany, ale tylko jej fragment. Do popularniejszych naklejek należą te prezentujące drzewa, kwiaty, mapy, budynki, mosty, napisy, fotografie z podróży lub ciekawych momentów w życiu. To, co znajdzie się na ścianie zależy wyłącznie tylko od Ciebie.

Poduszki do salonu

Poduszki to elementy towarzyszące nam w salonie oraz sypialni. Gdy nie stać nas na zakup nowej sofy lub łóżka, szybkim i tanim elementem odświeżenia wnętrza jest właśnie zakup nowych poduszek, a nawet mogą to być tylko same poszewki. Warto pamiętać, by nie były to tylko dwie maleńkie poduszeczki – one niewiele wniosą do wnętrza. By sofa prezentowała się należycie potrzebne są co najmniej 4 – 5 poduszek. W tym miejscu pomyślmy także o zmianie poszyć krzeseł. One także wiele wniosą do salonu oraz kuchni.

Dywan ozdobny

Cała podłoga w twoim mieszkaniu wyłożona jest panelami lub jednolitymi deskami? Jeśli chcesz ją urozmaicić i nadać wnętrzu oryginalny wygląd postaw na dywan. Nie musi to być dywan na całej powierzchni pokoju. Wystarczy położyć niewielki dywan przed sofą czy fotelem, a wnętrze zyskać ciekawą dekorację. Dostępne są różne kolory, wzory i kształty. Wybór zależy tylko od Ciebie.

Odnawianie mebli

Każde wnętrze w mieszkaniu posiada meble – od niewielkich stolików nocnych przy łóżku w sypialni po wielkogabarytowe szafy. Jak łatwo zmienić ich wygląd bez konieczności kupowania nowych? Sposobów jest kilka. Pierwszy z nich polega na pomalowaniu ich innym kolorem. Druga możliwość to zakup oklein do mebli. Trzecia to częściowa wymiana mebli – wymiana samych frontów do szafek. Każda z tych opcji na pewno wprowadzi świeżość do mieszkania i nie obciąży naszych portfeli.

Kolorystyka wnętrza

Wielki wpływ na prezencję wnętrza ma kolor ścian. Gdy mówimy o wiosennych zmianach mamy na myśli kolory takie jak: żółty, turkusowy, jasne odcienie zielonego, niebieskiego. W wypadku braku możliwości przeprowadzenia malowania warto skupić się na nabyciu dodatków do mieszkania w wyżej wymienionych kolorach. Narzuta na sofę, obrazy, wazony i inne dekoracje ożywią wnętrze.

Wiosenna kuchnia

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu – to tu przygotowujemy posiłki oraz je konsumujemy. Jak odmienić wnętrze kuchni? Tu także istnieje kilka naprawdę ciekawych opcji.

Otwarte półki

Otwarte półki to pierwsza i skuteczna metoda przede wszystkim na optyczne powiększenie kuchni. Po drugie jest to także oryginalny pomysł na prezentację swoich przyborów kuchennych, zastaw, przypraw i weków. Zamiast trzymać produkty w zamkniętych szafkach i szufladach pokaż gościom co ciekawego posiadasz. To także przyspieszy czas na odszukiwanie konkretnych przyborów w kuchni. Zadbaj o oryginalnie wyglądające słoiczki na przyprawy, listwy do wieszania garnków.

Tablica

Tablica staje się obecnie nieodzownym elementem dekoracji kuchni. Po za tym jest to praktyczne rozwiązanie. Na tablicy możesz zapisywać wszystkie potrzebne informacje – od tego co danego dnia będziesz przyrządzać po to jakie produkty należy uzupełnić. Może to być także miejsce zabaw dla dzieci – wykonywania przeróżnych rysunków i napisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *