odświeżenie salonu

Pomysły na dekorowanie salonu

Ludzki mózg jest niesamowity: potrafi wykazać niesamowitą kreatywność, inspirację, precyzję… i nudę. Wszyscy tego doświadczyliśmy: przenosisz się do nowego miejsca i przez chwilę jest to niesamowita chwila za każdym razem, gdy do niego wchodzisz. Potem powoli blask gaśnie. Podłoga ulega zadrapaniu, znudzi ci się odważny kolor farby, a elegancko wyglądająca nowoczesna kanapa jest naprawdę niewygodna. Przeważnie twoje oko męczy się przestrzenią.

Nie zawsze możemy wszystko zburzyć i przerobić przestrzeń taką jak nasz salon. Pieniądze po pierwsze nas ograniczają. Czas też, a wraz z salonem masz problem z zamknięciem jednego z najczęściej używanych pokoi w domu podczas jego ponownego wynalezienia. Dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz dużo czasu ani pieniędzy na ponowne wynalezienie pokoju. Potrzebujesz kreatywnych pomysłów na dekorację salonu.

Przeprojektowanie

Naszym celem jest jednodniowe przeprojektowanie salonu, rozpoczynając od momentu, w którym wszyscy wychodzą z domu i kończąc w samą porę, aby wszyscy mogli wrócić do domu. Będziemy pracować nad założeniem, że nie mamy dużo pieniędzy do pracy i nie jesteśmy superbohaterem, więc zburzenie ścian i zmiana trasy przewodów elektrycznych prawdopodobnie nie wchodzi w grę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​mamy mnóstwo pomysłów na dekorację salonu, które nie wymagają zbyt wiele czasu ani pieniędzy. Ale najpierw niektóre podpowiedzi:

Oczyść pokój.

Zwiń matę, wyciągnij wszystko ze ścian i powierzchni i wyjmij meble.

Czystość.

Możesz nigdy nie mieć lepszej szansy na wyczyszczenie pod kanapą i zawsze niesamowite jest zobaczyć, co jest uwięzione pod twoją matą.

Proste pomysły na dekorację salonu

Najłatwiejsza, najtańsza dramatyczna zmiana, którą możesz wprowadzić w każdym pomieszczeniu, jest prosta: pomaluj. Farba jest tak podstawowa, że ​​często zostaje przeoczona, ale zmiana palety kolorów może mieć natychmiastowy i niesamowity efekt w pomieszczeniu. Jeśli trzymasz matę i meble, zacznij od nich, aby znaleźć nową paletę, aby wszystko działało. Nasza rada: idź w przeciwnym kierunku niż poprzednie kolory. Jeśli miałeś miękkie, uzupełniające się ściany, idź do dramatu tym razem z czymś jasnym lub ciemnym.

W razie potrzeby rozważ także ścianę akcentującą. Ściana akcentująca powinna być mniejszą poziomą przestrzenią w pokoju i uzyskać odważny, dramatyczny odcień. Jeśli jednak odważasz się w dużej części pokoju, ściana akcentująca może wydawać się przesadzona.

Pomysły na dekorację salonu

Po malowaniu nowa sztuka na ścianach jest kolejnym logicznym krokiem. Niedroga, ale pełna mocy i dramatu nowa sztuka nadaje każdej przestrzeni zupełnie nowy wygląd.

Zacznij od tego, co było wcześniej w pokoju i przejdź do przeciwnej szkoły sztuki. Jeśli miałeś wybredny pokój w pastelach z dużą ilością bibelotów, przejdź do czystszego i nowocześniejszego i wybierz sztukę odważną i graficzną. Jeśli pochodzisz z zimniejszego, bardziej nowoczesnego klimatu, wybierz sztukę, która jest cieplejsza i ma bardziej klasyczny charakter.

Czasami zmiana skali również odświeża pomieszczenie. Jeśli masz na ścianie kilkanaście małych zdjęć, zastanów się nad otrzymaniem dwóch dużych odbitek. Jeszcze lepiej, wymieszaj je – duży, imponujący kawałek na ścianie akcentującej i kolaż czarno-białych zdjęć nad kanapą. Twoje opcje są prawie nieograniczone.

Nie zapomnij o meblach

Teraz, gdy masz już uporządkowaną paletę kolorów, możesz pomyśleć o tkaninach i meblach używanych w całym pokoju. Oczywiście nie sugerujemy, abyś wybiegał i kupował nową sofę, ale zdziwiłbyś się, jak wiele zmieni dywan lub kilka nowych poduszek.

Przy dodawaniu miękkich mebli należy wziąć pod uwagę dwie główne szkoły. Albo kontynuuj z tym samym schematem kolorów, wybierając jeden lub dwa odcienie, aby uzyskać ogólny komplementarny i estetyczny efekt. Lub bądź odważny i połącz go z poduszkami, dywanikami i zasłonami, które tworzą uderzający kontrast z innymi elementami w pokoju. Takie podejście sprawdza się szczególnie dobrze w pomieszczeniu, które w innym przypadku jest utrzymane w neutralnych kolorach.

Kiedy to zrobisz, po prostu złóż wszystko z powrotem. Pokój będzie czysty, uporządkowany i zaprojektowany w nowej kolorystyce z ekscytującą sztuką, która rzuca wyzwanie oczom. Wszystko, co zrobiłeś, to pomalować, zmienić wyposażenie i powiesić nową sztukę – a może trochę usunąć stare rzeczy i kurz – ale będzie to wyglądało jak zupełnie nowy pokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *