powiększenie małego salonu

Pomysły na powiększenie małego salonu

Niewiele osób lubi mieszkać w wielkich przestrzeniach Niektórzy wolą spędzać czas prywatny w przytulnych i uroczych domach, które utrzymują kameralny nastrój. Tego rodzaju domy są przeznaczone dla osób, które cenią sobie prywatność, wolą spokojne miejsca i nie lubią poczucia otwartej przestrzeni bez towarzyszy.

Mieszkanie w małej przestrzeni ma swoje korzyści, ale nie oznacza to, że musisz poświęcić wygodę, aby wcisnąć się do małego pokoju. Na przykład salon jest świetnym miejscem do rozrywki gości, ale mogą oni czuć się przytłoczeni, jeśli Twoja przestrzeń wygląda na zbyt ciasną.
Jeśli chcesz, aby Twój salon wyglądał na nieco większy bez konieczności niszczenia ścian i znacznych ulepszeń w domu, poniższe wskazówki mogą pomóc w osiągnięciu idealnej równowagi między przytulnością a przestrzenią do życia.

Używaj spójnych kolorów na zasłonach i ścianach

Nawet jeśli Twój salon wyposażony jest w dźwiękoszczelne okna, zakładanie zasłon i firan może być świetną opcją, aby uczynić każdą przestrzeń bardziej intymną. Jeśli jednak chcesz nieco powiększyć swój pokój, użyj zasłon tego samego koloru co ściany. W ten sposób eliminujesz element kontrastu, który może znacznie zmniejszyć pozorny rozmiar salonu.

Podnieś meble z podłogi

Przedmioty, które wydają się unosić, mogą już dawać złudzenie, że pomieszczenie jest ogromne. Możesz osiągnąć to genialne złudzenie optyczne, używając mebli, które wydają się unosić z podłogi. Wybierz sofy i stoły z wysokimi nogami, aby stworzyć tę sztuczkę umysłu.

jak powiększyć mały salon?

Wpuść światło

Naturalna energia słońca może ulepszyć każdy pokój, więc przepuszczanie promieni słonecznych w twoim pokoju może już zdziałać cuda, sprawiając, że salon wydaje się większy. Więc śmiało, otwórz zasłony i wpuść słońce!

Oczywiście otwarcie zasłon może zwiększyć wpływ pogody zewnętrznej na temperaturę w pomieszczeniu. Specjalne rodzaje okien, takie jak wykonane z termicznego szkła niskoemisyjnego, zapewniają fantastyczną izolację, jednocześnie wpuszczając naturalne światło do twojego domu.

Usuń bałagan

Mówiąc najprościej, pozbądź się wszystkiego, czego już nie używasz. Umożliwienie gromadzenia się nieużywanych i nieistotnych rzeczy może pozbawić salon salonu możliwości stania się luksusowym i przestronnym.

Oprócz usuwania bałaganu możesz także tworzyć lepsze i lepiej zorganizowane rozwiązania do przechowywania swoich rzeczy. Postawienie półki lub korzystanie z siedzeń ze schowkami może już zapewnić dużą część przestrzeni potrzebnej w salonie.

Połóż dywaniki na częściach domu

Oprócz wniesienia wizualnego piękna, dywany można również wykorzystać do oddzielenia salonu od innych części domu bez konieczności układania ścian. Użyj dywanu do salonu i innego niż w sąsiednim pokoju.

Nie musisz wydawać dużo, aby poszerzyć swój salon niż jest teraz. W rzeczywistości wszystko, co musisz mieć, to duże poczucie kreatywności i wyobraźni, aby zrealizować tę strategię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *