zielone kaktusy

Więcej zielonego we wnętrzu – dla radości i relaksu

Zwykle jest coś zielonego w wystroju wnętrza. Jeśli nie przedmioty, to są to rośliny. Tego koloru warto dać więcej, bo jest z tego sporo korzyści. Można też zrobić tak, że barwa ta będzie dominować. I nawet nie trzeba do tego malować ścian, choć i to niektórzy wezmą pod uwagę.

Oddziaływanie koloru zielonego na psychikę

Barwa zielona uspokaja, relaksuje i dodaje pogody. Kolor ten ma kojący wpływ na psychikę. Kiedy ktoś żyje w stresie, nerwowo, to sposobem na pomniejszenie tego jest kolor zielony we wnętrzu. Jasne i wesołe odcienie najmocniej oddziałują na nastrój. Przy złym samopoczuciu warto postarać się o dodatki dla domu w takim odcieniu zieleni. Wystarczy kilka, by poprawić samopoczucie. Barwa zielona kojarzy się z naturą, harmonią, wzrostem. Spora jej ilość tworzy przyjazne wnętrza.

Kolor zielony jako dominujący we wnętrzu

Kolor ten może dominować. Ma mocne oddziaływanie, więc najlepiej jak taka jest jedna ze ścian. Jedynie wybierając delikatne odcienie np. seledyn, mięta, można tak pomalować wszystkie ściany. Inna opcja to stworzyć zielone wnętrze bez malowania ścian. Wtedy powinny być większe płaszczyzny tego koloru w dodatkach. Uzupełnieniem może być coś zielonego na ścianie np. fototapeta w liście albo duży obraz przedstawiający roślinność.

Dominujący zielony to wybór kogoś, kto lubi klimat natury. To także wybór kogoś, kto bardzo potrzebuje relaksu. Najlepiej łączyć ciemne odcienie zieleni z jasnymi, jak to jest w przyrodzie. Uzupełniająco można wybrać inne barwy natury, a będzie to bardzo relaksująca aranżacja. Nie będzie się chciało wychodzić z domu.

Nieco zielonych ozdób dla wnętrza

Zielony to naturalna, ale też mocna barwa. Dominuje w mieszkaniach osób, które bardzo lubią ten kolor. Innym wystarczy, że takie wybiorą drobne dodatki dla domu i poumieszczają je to tu to tam. Do tego można też wybrać jedną rzecz większą, by kolor zielony był zauważalnym akcentem kolorystycznym. Wraz z nim w mieszkaniu będzie bardziej naturalnie. Niewiele dodatków i ozdób trzeba, by było relaksująco i bardziej radośnie. Jeśli kolor zielony we wnętrzu ma być jako akcent, to warto wstawić też trochę roślin. W kuchni mogą pojawić się zioła. Rośliny to coś więcej niż zwykłe dodatki dla domu. Mają też inne właściwości niż tylko wzbogacanie aranżacji w kolor zielony.

Barwa zielona doskonale łączy się z innymi neutralnymi i z kolorem niebieskim. Taka relaksująca aranżacja może być wzbogacona o drobne cieplejsze akcenty. Jeśli zielone wnętrze ma bardziej odwoływać się do natury, to powinny pojawiać się w nim liście i inne wzory roślinne. Żywa roślina też się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *