wystrój sypialni

Jak urządzasz swoją sypialnię?

Nasze sypialnie mają wiele wspólnych cech, w tym paletę miękkich kolorów, wystawne łóżko i miękkie oświetlenie, by wymienić tylko kilka. Ale jedna rzecz, której nigdy nie znajdziesz w cichej, kojącej sypialni, to bałagan. Jeśli więc szukasz pomysłów na to, jak sprawić, aby Twoja sypialnia wyglądała dobrze, oto kilka wskazówek, które możesz zastosować.

Sprzątnij łóżko, centralny element twojej sypialni

Nic cię to nie kosztuje, zajmuje tylko kilka minut rano i poprawia wygląd twojej sypialni! Kiedy łóżko jest rozebrane, nawet piękny pokój wygląda nieporządnie. I odwrotnie, kiedy łóżko jest dobrze wykonane, twoja sypialnia wygląda lepiej. Więc weź te dodatkowe sekundy każdego ranka, aby wyprostować swoje poduszki, podciągnij prześcieradła i wygładzaj kołdrę dla bardziej zorganizowanego pokoju!

Usuń bałagan, aby zrobić miejsce

Zanim posprzątasz swój pokój, zastanów się nad uporządkowaniem rzeczy w nim zawartych. Możesz zrobić kupę z rzeczy, których już nie potrzebujesz i tych, których jeszcze potrzebujesz od siebie nawzajem, więc zbieraj ubrania i buty, które już nie pasują, książki, które już przeczytałeś, kolekcje, których tak naprawdę nie cenisz, bieżnię lub piłkę do ćwiczeń, których przysięgałeś używać codziennie rano, ale nigdy nie używałeś. Kiedy pozbędziesz się tego, czego naprawdę nie potrzebujesz, o wiele łatwiej będzie zorganizować to, co zostało.

Ciesz się przestrzenią pod łóżkiem

Masz ogromną przestrzeń pod łóżkiem, więc po co ją marnować? Przestrzeń ta jest doskonałym miejscem do przechowywania butów, odzieży sezonowej, sprzętu sportowego, bielizny domowej i innych nieporęcznych przedmiotów. Ułatw sobie życie dzięki schowkom pod łóżkiem, najlepiej przezroczystym, tak abyś mógł zobaczyć co jest w środku, bez konieczności otwierania pudełka. Dobrym pomysłem jest również wybór pudełek z uchwytami ułatwiającymi dostęp.

Porządek w szafie

Ułatw sobie poranki sprzątając w szafie. Po pierwsze, pozbądź się rzeczy, których nie powinno być w twojej szafie, a także ubrań i butów, których już nie nosisz. Następnie zainwestuj w kilka szafy organizatorów takich jak półka. Dzięki wieszakom można sortować akcesoria, swetry i torebki. Organizuj swoje ubrania według typu lub sezonu; w zależności od tego, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wybierz szafkę nocną

Podczas gdy stolik nocny, który jest właściwie małym stołem, może z pewnością przynieść odrobinę piękna do sypialni, nie zrobi ci to wiele dobrego dla organizacji i przechowywania. Dlatego należy zdecydować się na stoliki nocne z szufladami do dodatkowego przechowywania. Masz teraz miejsce na przechowywanie wszystkich różnych przedmiotów, które mają tendencję do zagracania miejsca przy łóżku: chusteczek, balsamu do ust, książek, długopisu, papieru, kremu do rąk itp. Dzięki tej końcówce zobaczysz, że nawet jeśli poprosiłeś o pomoc domową, ta w Twojej sypialni nie zajmie dużo czasu.

Biżuteria w sypialni

Tradycyjne pudełko na biżuterię ułatwia sortowanie i przechowywanie biżuterii, ale nie jest to jedyna opcja. Jeśli masz dużą kolekcję biżuterii, pokaż ją na małym kawałku perforowanej płyty wiszącej na ścianie. Pierścionki i kolczyki należy przechowywać w niedopasowanych porcelanowych kubkach lub na ładnej tacy na górze komody. To tylko wzmocni akcent, który wnosisz do swojego wystroju sypialni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *