lustro

Korzystanie z luster w wystroju domu

Lustra to najlepszy przyjaciel architekta wnętrz. I nie bez powodu. Projektanci wnętrz znajdują wiele zastosowań luster w wystroju domu. Oprócz oczywistego (i najbardziej prozaicznego) zastosowania w celu sprawdzenia swojego wyglądu, projektanci mogą również użyć luster, oprawionych w intrygujący sposób, aby zmienić wygląd matowych narożników lub prostych korytarzy.

Wielu projektantów zaczyna używać luster tuż przy wejściu do domu. Lustro to świetny pomysł na ostatnią chwilę sprawdzenia fryzury i makijażu, zanim wyjdziemy za drzwi. Lustra zawieszone naprzeciw okna, szczególnie te z ładnym widokiem, pomagają odbijać światło z zewnątrz i rozjaśniają całe pomieszczenie. Im większe okno, tym jaśniejsza będzie twoja przestrzeń. Kiedy masz piękny ogród, dlaczego nie cieszyć się nim również z innej perspektywy?

Lustra w wystroju wnętrz

W małym pomieszczeniu lustra otwierają przestrzeń i sprawiają, że wygląda bardziej atrakcyjnie. Duże lustra od końca do końca w małej łazience tworzą iluzję głębi i przestrzeni, natychmiast podwajając rozmiar pomieszczenia.

Projekt lustra łazienkowego

Prawidłowo używane lustra mogą podkreślać przestrzenie, sprawiać, że mała przestrzeń wygląda na większą lub poprawiać oświetlenie w pomieszczeniu. Mogą być używane do kadrowania ciekawych widoków lub dodania przestrzeni dramaturgii. Odbicia rzucane w lustrze mogą bardziej przyciągać wzrok niż statyczna ramka na zdjęcia, ponieważ mogą przedstawiać tańczące liście lub ładne plamy światła i cienia. Zastanów się dokładnie, gdzie ustawiasz lustro i pod jakim kątem chcesz odbijać. Umieszczone obok klosza lustro podkreśli światło w pomieszczeniu. Siedząc na sofie, możesz chcieć, aby lustro odbijało ulubione dzieło sztuki wiszące na ścianie.

Najpopularniejsze pomysły na włączenie luster do wystroju domu

Oprawione w interesujący sposób lustra można wykorzystać jako dzieła sztuki na ścianie ozdobnej. Kolor i faktura ramy powinny wzorować się na tle i uzupełniać pozostałe elementy w pomieszczeniu. W sypialniach losowo rozmieszczane są okrągłe lustra o różnych rozmiarach, aby uchwycić wycinki sypialni. Oprawione w prostą czerń lustra są jednocześnie nowoczesne i ekscentryczne.

Coraz częściej stosuje się duże lustra sięgające od podłogi do sufitu jako panele ścienne; jest to popularne zarówno w domach, jak i biurach. Należy jednak pamiętać, że lustro powinno odbijać coś wartościowego, a nie na przykład zwykłą nudną ścianę!

Zanim wybierzesz miejsce, w którym chcesz zawiesić swoje lustro, zastanów się, co będzie w nim odbijane ze wszystkich stron. Podobnie jak lustro uwydatni wszystko, co piękne, jeśli zostanie zawieszone naprzeciw czegoś brzydkiego, nada temu przedmiotowi zbyt dużą wagę. Pamiętaj też, że lustro można ustawić na dowolnej wysokości, która wygląda najlepiej, w przeciwieństwie do dzieł sztuki, które zawsze powinny być zawieszone na wysokości oczu, aby pokazać je jak najlepiej.

Przy odrobinie wyobraźni możliwości wykorzystania luster w wystroju domu są nieograniczone.

Duże lustro można wykorzystać w małej kuchni, aby całkowicie zmienić wygląd zwykłej ściany, stworzyć iluzję dodatkowej przestrzeni i poprawić wygląd szafek. Jeśli masz tradycyjne wnętrze, to antyczne lustro z piękną postarzaną ramą i jej nieodłącznymi niedoskonałościami może być centralnym punktem Twojego pokoju.

Pomysły na wystrój lustra

Lustrzane okiennice przesuwne sięgające od podłogi do sufitu w sypialni mogą stworzyć dramatyczny efekt i przekształcić Twoją codzienną sypialnię w taką, która nie jest nudna! Dodaj subtelne oświetlenie i jedwabiste prześcieradła, a Twoja sypialnia może przekształcić się w niezwykle efektowne legowisko.

Sprytny projektant może wykorzystać lustra, aby wzmocnić światło, wywołać dramatyczne zainteresowanie, podkreślić wymiary i dodać charakteru każdej przestrzeni. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogły Ci spojrzeć na swoje lustra w nowym świetle!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *