pokój

Jak zwiększyć przestrzeń w pokoju?

W każdym gospodarstwie domowym są pokoje, które balansują na cienkiej linii między przytulnymi a zagraconymi. Zanim zaczną szaleć w kierunku zagracenia, wykonaj nasze proste kroki, aby otworzyć przestrzeń nawet w najmniejszych obszarach. Bez poświęcania wygody i czasu – będziesz zaskoczony, jak przestronne mogą być te ciasne pokoje.

Kolor ma znaczenie

Wybierając kolorystykę małego pokoju, wybierz jasne i chłodne pastele, takie jak niebieski i zielony. Jaśniejsze odcienie faktycznie odbijają światło, a ciemne kolory go pochłaniają, dzięki czemu Twój pokój wydaje się mniejszy niż w rzeczywistości. Kolejna wskazówka, o której należy pamiętać: po wybraniu koloru trzymaj się go. Jest to szczególnie ważne przy wyborze elementów akcentujących dla Twojej przestrzeni. Zastosuj poduszki, wazony i inne elementy dekoracyjne w tym samym odcieniu, co kolor ściany. Można naprzemiennie zmieniać odcień, ale zgodność z jednym kolorem zrównoważy pokój, sprawiając, że będzie on większy.

Uprość wystrój

Nic nie zagłusza pokoju jak kupki bałaganu. I to nie tylko różne wiadomości-śmieci i stare czasopisma – zbyt wiele akcesoriów może natychmiast zagracać również niewielką przestrzeń. Aby twój pokój wydawał się większy, ogranicz liczbę ozdobnych elementów akcentujących i utrzymuj różnorodność bałaganu do absolutnego minimum.

Ujednolicony wzór

Jeśli lubisz dekorować nadrukami, jedyną zasadą, o której należy pamiętać na małej przestrzeni jest: jeden sposób dekoracji działa najlepiej. Tak jak kolor może zwiększyć rozmiar pokoju, jednolite wzory będą miały ten sam efekt. Udekoruj swoją kanapę, zasłony i poduszkami za pomocą jednego harmonijnego motywu.

Elastyczność

Wybierając między dużą kanapą a wygodnym fotelem, zastanów się, co jeszcze planujesz dodać do pokoju. Jeśli zdecydujesz się na dużą, wygodną kanapę, resztę mebli w pokoju ogranicz do minimum. Jeśli wybierzesz mały, ale przytulny fotelik, prawdopodobnie będziesz mieć miejsce na więcej miejsc siedzących, ale umieszczenie jest ważne. Aby zmieścić dodatkowe miejsca siedzące bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni, ustaw kilka krzeseł pod ścianą i przyciągnij gości do swojej głównej części wypoczynkowej.

Meble zmieniające kształt

Poszukaj mebli, które rozszerzają się, gdy są potrzebne, i kurczą się, gdy ich nie potrzebujesz. Wypróbuj stół rozkładany lub stół rozkładany ze ściany w celu zaoszczędzenia miejsca.

Szkło jest świetne

Szklane stoliki są nie tylko nowoczesne i modne, ale ich przezroczystość sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Niezależnie od tego, czy dodajesz stolik kawowy, czy stół w jadalni, zastosuj szkło, aby Twoja przestrzeń wydawała się bardziej otwarta. Pomysł polega na tym, że im więcej widać przestrzeni, tym bardziej jest ona otwarta.

Znajdź odpowiednią równowagę

Kluczowym czynnikiem zwiększającym przestrzeń wydaje się być równowaga. Ta idea równowagi wchodzi w grę z każdym elementem – od wyboru koloru pokoju po znalezienie mebli. Jest to ostatni element, który połączy resztę pokoju, tworząc przestronną przystań dla Ciebie i Twojej rodziny.

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby mały pokój był bardziej zorganizowany, złożony i, co najważniejsze, bardziej przestronny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *