garderoba

Garderoba – marzenie o uporządkowanych ubraniach

Kobiety i mężczyźni mają wiele ubrań, które noszą na co dzień. Schowane w szafie, gdzie często nie mieszczą się i są tam ściśnięte. Dlatego, jeśli jest miejsce, to warto stworzyć osobną garderobę, w której będą tylko ubrania i dodatki. Przeczytaj o zaletach takiego pomieszczenia.

Ubrania na wieszakach mobilnych

Zrobienie porządku ułatwią wieszaki mobilne stojące na podłodze. Mają kółka i łatwo nimi manewrować. Ubrania na wszystkie pory roku będą uporządkowane. Zamiast szaf mogą stać co najmniej cztery wieszaki mobilne z tym, co nosimy wiosna, latem, jesienią, zimą. Przejrzyście ułożyć można według pór roku. Ułatwi odnalezienie rzeczy i porządek.

Szafy w garderobie – to możliwe

Jednak wieszaki mobilne będą wtedy przeszkadzały. Szafy do garderoby mogą być różne. Ważne, żeby nie zajmowały dużo miejsca. Musi tam być przestrzeń do poruszania się w celu znalezienia ubrań. Nie może to zajmować dużo czasu przed wyjściem. Ułatwią to szafy do garderoby na wymiar wykonane dla konkretnego miejsca. Nie będzie problemu z ich ustawieniem.

Miejsce w domu – jak je znaleźć

Przestrzeń na garderobę nie zawsze jest możliwa do znalezienia. Mogą to zrobić osoby, które mają dom, ale też większe mieszkania w bloku. Nie musi to być duże pomieszczenie. Zależy od ilości ubrań w szafie. Garderoba może też stanowić miejsce na ubrania dla całej rodziny i osób, które mieszkają same. Może też być bez okien, bo ubrania nie potrzebują naturalnego światła. Możliwa także dla mieszkańców bloku, ale trzeba mieć na to minimalną przestrzeń, a ta wynosi trzy do czterech metrów kwadratowych.

Garderoba – buty uporządkowane

Obuwie to duża część szafy. Na każdą porę roku większość osób nosi kilka par. Różnią się fasony, wzory, kolory. Dostosowane na wiosnę, lato, jesień, zimę. Oprócz tego buty służą do spacerowania, biegania, wyjścia do pracy. Do ich zakładania potrzebny będzie fotel lub taboret zapewniający wygodę siedzenia.

Biżuteria, torebki, walizki

Znajdzie się przestrzeń na wymienione. Nie ma nic gorszego niż dodatki rzucone gdziekolwiek. Mniejsze i większe walizki na wakacje mogą stać na swoich kółkach. Jeśli nie mają to tym bardziej, jest to dla nich dobre miejsce. Nie będą przeszkadzały w domu i będą używane tylko do pakowania się na wyjazd rodzinny i nie tylko.

Obrotowa komoda w garderobie

Przyda się do przechowywania krawatów męskich, czapek, szalików i pasków. Mebel ten będzie dobry dla kobiet i mężczyzn na ich rzeczy.

Garderoba – kryteria, jakie musi spełnić

Nie powinna być zbyt duża, bo przestrzeń będzie się marnować. W mniejszej może nie dać się poruszać, ale to jest to kwestia dobrego urządzenia pomieszczenia. Musi być dobra wentylacja. Otwór na dole i na górze drzwi. Popularny jest kwadratowy kształt garderoby.

Garderoba – jakie drzwi?

Przesuwne są najwygodniejsze. Do garderoby można wejść od strony łazienki, kuchni, sypialni. Nie z każdego z tych miejsc, bo to zależy od tego, gdzie ona będzie zrobiona. Sprawdzą się także drzwi niewidoczne na tle ściany. Będą się ładnie komponowały z tłem.

Garderoba – co jeszcze trzymać?

Oprócz ubrań i dodatków można tam mieć sprzęt gospodarstwa domowego. Nie będzie on zagracał innej części mieszkania lub domu.

Zalety garderoby

Porządek jest bardzo ważny, a to pomieszczenie go zapewni. Ubrania, buty, dodatki będą ładnie pochowane. Niewidoczne dla gości, którzy przyjdą w odwiedziny.

Jak widać, garderoba to pożyteczne miejsce. Przyda się na co dzień do wygodnego znalezienia potrzebnych ubrań do wyjścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *