zapachy do domu

Pachnący dom – dobór zapachów

Dziś coraz więcej Polaków stara się o to, aby ich domy i mieszkania pachniały. W ciągu kilku lat zapachy domowe wypełniają półki perfumerii i innych specjalistycznych sklepów. Czasami produkty te są wyczuwalne tylko przez swój zapach, podczas gdy inne zamieniają się w prawdziwe akcesoria dekoracyjne. Dotyczy to w szczególności lampy pasterskiej, świec, które działają jak dyfuzory olejków eterycznych.

Różne rozwiązania w zakresie perfumowania Twojego domu

Dziś nie brakuje technik tworzenia pachnącej atmosfery w domu. Rzeczywiście, różni gracze w przemyśle perfumeryjnym wstrząsają kodami, opracowując nowe sposoby dyfuzji. W przeszłości jednak do rozprowadzania odpowiedniego zapachu w pomieszczeniu używano eaux de toilette.

Na przestrzeni lat producenci przenieśli się do produkcji zapachów do domu, aby zaspokoić potrzeby konsumentów. Polacy wyraźnie preferują świece zapachowe. Ich szykowna i wysublimowana woń wnosi prawdziwą finezję w pokoju. Po zapaleniu, akcesoria te wydzielają delikatne zapachy, które zanurzają się z powrotem w intymnej i uspokajającej atmosferze.

W tym samym kontekście, dyfuzory olejków eterycznych są również bardzo popularne. Dawniej zarezerwowane do użytku w ograniczonym zakresie dla publiczności i sklepów, obecnie urządzenie to znajduje się w wielu domach. Zarówno pod względem estetycznym, jak i dyfunduje mikrocząsteczki, które unoszą się w powietrzu. Dobry zapach, który z niego ucieka, często przypomina naturę z powodu kadzidła pochodzenia roślinnego.
Zapachy domowe można również znaleźć w formie płynu lub mgły. Zazwyczaj sprzedawane w perfumeriach lub supermarketach, produkty te są używane jako perfumy lub aerozole do ciała. Wreszcie, dla tych, którzy kochają wyroby naturalne, „bursztynowe jabłko” jest nadal bardzo popularne. Niezależnie od tego, czy robisz go sam, czy kupujesz w sklepie ekologicznym, wydziela on orzeźwiająco pikantny zapach, który sprawia, że czujesz się jak na wakacjach.

Lampa Berger

W świecie perfumerii domowych lampa pasterska jest z pewnością najbardziej popularnym produktem w swojej kategorii. Urządzenie to zostało wynalezione pod koniec XIX wieku w celu oczyszczenia powietrza w szpitalach. W szczególności został on zaprojektowany w celu sanitacji pomieszczeń dla chorych na gruźlicę. Ale dzisiaj jest on dostępny dla ogółu społeczeństwa.

To jeden z niewielu „płonących perfum”, które nie muszą być cały czas spalane. Produkt ten jest rzeczywiście wyposażony w system dyfuzji katalitycznej. Tak więc, aby skorzystać z tych urzekających zapachów, wystarczy raz zapalić knota, upewniając się, że esencja perfum została już wcześniej wylana. Ta operacja podgrzeje kamień wbudowany w urządzenie. Po dwóch minutach płomień zostaje wygaszony, a nagromadzone ciepło rozproszy perfumy. Ponadto, w przeciwieństwie do innych mechanizmów, które służą jedynie do maskowania zapachów, katalizator palnika niszczy cząsteczki odpowiedzialne za złośliwe emocje.

Ta lampa o wyjątkowej konstrukcji jest również prawdziwym dodatkiem dekoracyjnym. W rzeczy samej, prezentuje się on w stylu vintage, który bardzo dobrze komponuje się z wnętrzem po pięćdziesiątce lub w stylu bohemy. Co więcej, ten osprzęt jest obecnie produkowany z różnych materiałów. Najbardziej znana jest oczywiście szklana lampa. Ten model jest nie tylko najtańszy, ale również odbija światło. Ponadto, wzory porcelany i drewna polecane są dla tych, którzy chcą wnieść do pomieszczenia wyrafinowany i szykowny akcent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *