miotła

Ładny dom na święta – co uporządkować?

Jakie porządki warto zrobić przed świętami? Co wyczyścić, wyprać, wyrzucić? Ustawianie dekoracji świątecznych i inne czynności. Przeczytaj, a o niczym nie zapomnisz.

Mycie okien – lśniące szyby, czyste ramy

Okna są ważne w domu. Ich czystość to wizytówka, bo widać je na zewnątrz. Muszą być wymyte ramy i szyby, które będą lśniły w słońcu i nie tylko. Nie trzeba myć samodzielnie okien. Nie każdy ma do tego motywację i czas. Można znaleźć profesjonalne usługi sprzątające na wysokim poziomie. Ktoś posprząta, a ty zaoszczędzisz cenne godziny. Sprzątanie zajmuje trochę czasu, a szczególnie, gdy do sprzątania jest wszystko w domu. Prace można podzielić na etapy.

Co z tym kurzem?

Na wielu meblach gromadzi się kurz. Nie da się go nie sprzątać, bo będzie coraz więcej. Nie jest to dobre dla zdrowia. Dlatego ważne jest ścieranie kurzu z półek. Szczególnie tych, które nie są wewnątrz szafy. One gromadzą go sporo. Odpowiedni płyn do mebli sprawi, że kurz zniknie. Wnętrze zyska, a meble będą się ładnie prezentować. Ścieranie kurzu może być kolejnym etapem pracy osoby, która świadczy usługi sprzątające w twojej okolicy. Nie można tego pominąć i trzeba usuwać go na bieżąco. W miarę dyspozycyjności czasowej.

Pranie firanek – mycie żaluzji, rolet

To dodatkowe elementy okien. Powinny być czyste podobnie jak ramy i szyby. Całe okna muszą się dobrze prezentować. Widać krajobraz, ulicę, a także przechodnie widzą, czy są lśniące. Firanki można wyprać w pralce, nastawiając program do firanek i zasłon dostępny w opcjach pralki. Dzięki temu w czasie prania w pralce można zrobić porządki iw innej części domu. Rolety i żaluzje przeciera się specjalnym płynem i szmatką.

Porządek w szafie

Istotne jest sprawdzenie, które ubrania nie będą noszone. Można się ich pozbyć, ale nie na śmietnik. Lepiej wrzucić do specjalnego kontenera na odzież w pobliżu osiedla. Wyrzuć lub oddaj komuś to, czego nie nosisz od dłuższego czasu. O niektórych ubraniach się zapomina, gdy nie ma się ich na sobie na co dzień. Pozbądź się także niepotrzebnych dodatków. Pasków, czapek, apaszek, butów, torebek i innych. Niech zostanie tylko to, co jest noszone.

Wyrzuć też inne rzeczy

Przejrzyj kosmetyki, które mogły już stracić termin ważności. Szczególnie te do makijażu. Szminki, tusze do rzęs, eyelinery, błyszczyki. To wszystko jest podatne na wyschnięcie. Na pewno te, które są w formie płynnej. Cienie do powiek pojedyncze lub w paletkach też sprawdź. Wyrzuć zużyte paletki i te, których już nie użyjesz, bo kolory są mało atrakcyjne.

Dekoracje – przyjemność po sprzątaniu

Po przygotowaniu okien, mebli poprzez mycie i ścieranie kurzu pora na dekorowanie domu na święta. To przyjemna czynność dla wielu osób. Poduszki ozdobne na łóżko i kanapę dodadzą uroku. Może być na nich świąteczny wzór modny z tej okazji. Na stole może być położony obrus z motywem świątecznym, przy którym miło będzie jeść. Do jedzenia przydadzą się ładne komplety naczyń z talerzami, filiżankami oraz miskami. Wszystko w kolorach kojarzących się ze świętami. Na przykład czerwony, zielony, biały, szary, niebieski i inne. Nie muszą być dokładnie takie. Każdy wybierze swoje ulubione. Wizyta rodziny będzie przebiegała w miłej atmosferze w posprzątanym i udekorowanym domu.

Jak widać, jest wiele do zrobienia przed świętami. Nie jest to jednak porządek na chwilę, a na dłuższy czas. Nie można się tym przerażać. Posprzątane wnętrze to dobre warunki i do przebywania z rodziną i nie tylko. Jeśli ktoś nie lubi świątecznych porządków zawsze można to zlecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *