projektowanie ogrodu

Zaprojektuj swój ogródek

Zaplanuj układ ogrodu, aby można było go skalować na kawałku papieru milimetrowego. Narysuj szkic na papierze. Zacznij od szkicowania dłuższych prostokątów dla grządek ogrodowych, aby były skalowane do rzeczywistego rozmiaru, jaki chcesz posiadać. Następnie podziel prostokąty na mniejsze części dla każdej rośliny, którą chcesz w nich umieścić. Pamiętaj, aby pozostawić przestrzeń między grządkami ogrodowymi, abyś mógł z łatwością chodzić między nimi i dbać o rośliny. Pracuj ołówkiem, aby łatwo usuwać i wprowadzać zmiany w projekcie

Programy online pomogą zaprojektować układ

Zastosuj ogrodnictwo o powierzchni 1 metra kwadratowego, aby uzyskać najbardziej kompaktowy system uprawy. Zrób siatkę na swoim projekcie, aby każdy kwadrat miał wymiary 30 x 30 cm. Zrób listę roślin, które chcesz uprawiać, i oznacz każdy kwadrat na siatce jedną z roślin z listy. Upewnij się, że znasz ostateczne rozmiary uprawy, abyś mógł łatwo kontrolować, ile roślin gatunku będzie można uprawiać na placu. Porozmawiaj z pracownikiem w centrum ogrodniczym, ponieważ może on pomóc Ci wybrać rośliny, które będą najlepiej działać.

Ułóż swój projekt tak, aby były punkty centralne. Staraj się, aby jeden lub dwa aspekty projektu ogrodu były wyjątkowe, aby wyróżniały się na tle innych roślin. Może to być posąg, fontanna lub małe drzewo umieszczone pośrodku lub po obu stronach. Zastanów się, gdzie chcesz, aby ludzie się skupili lub zwrócili uwagę, gdy patrzą na twój ogród, i zaplanuj swój projekt wokół tych miejsc. Punkty centralne pomogą Twojemu ogrodowi wyglądać bardziej zachęcająco i sprawią, że będzie bardziej przyjemny wizualnie.

ścieżka w ogrodzie

Ścieżki mogą również przyciągać wzrok w określonych kierunkach

Umieść podobne rośliny naprzeciw siebie, aby stworzyć rytm i symetrię. Zamiast umieszczać różne rośliny w każdej grządce ogrodowej, wybierz tę samą roślinę lub rośliny o podobnych teksturach lub kolorach, aby były naprzeciw siebie. W ten sposób, gdy spojrzysz na swój ogród, będzie on wyglądał zachęcająco i sprawi, że obszar będzie bardziej zrównoważony. Upewnij się, że rośliny po obu stronach ogrodu mają w przybliżeniu takie same rozmiary, w przeciwnym razie projekt ogrodu może wyglądać na nieuporządkowany lub niezrównoważony.

Dodaj do swojego projektu miejsce do siedzenia, jeśli chcesz się zrelaksować. Poszukaj online lub w sklepach ogrodniczych, aby znaleźć miejsca do siedzenia, które pasują do Twojej przestrzeni i do Twojego stylu. Narysuj miejsce siedzące w swoim projekcie i upewnij się, że masz ścieżki, które do niego prowadzą. Możesz umieścić siedzisko bezpośrednio na trawie lub ustawić je na kafelkach lub bruku, aby uzyskać płaską, równą powierzchnię.
Unikaj używania mebli wykonanych do użytku w pomieszczeniach, ponieważ mogą one łatwo rozwijać pleśń lub brudzić się z powodu pogody.
Nie musisz umieszczać miejsc do siedzenia w ogrodzie, jeśli nie masz na nie przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *