Zdjęcie autorstwa Joey Kyber z Pexels

8 genialnych sposobów na wykorzystanie pni w ogrodzie

Czy masz pień drzewa, z którym nie wiesz, co zrobić? Nie rozpaczaj. Mamy wskazówki. Pień drzewa w ogrodzie może być kłopotem, ale można go wykorzystać do zrobienia wielu ciekawych, zabawnych i użytecznych rzeczy. Spójrz tutaj!

Co można zrobić z pnia drzewa?

Plansza do gry

Jeśli pień jest dość suchy, możesz go pomalować i wykorzystać jako blat, który będzie planszą do gry. Elementy, które chcesz umieścić na tej planszy możesz wziąć z gry kupionej w sklepie lub zrobić sam. Jest to genialny pomysł dla młodych i wesołych dusz!

Doniczki

To jest bardzo ładny pomysł. Należy wyciąć otwór w środku pnia. Następnie wyciąć otwory z głównego otworu (ukośnie) z pnia, aby woda mogła spływać. Wypełnić tak przygotowane doniczki najpiękniejszymi roślinami/kwiatami, jakie znasz.

Skrzynka na kwiaty

Jeśli masz wysoki pień lub resztki całego drzewa, możesz pójść o krok dalej i zrobić całą skrzynkę na kwiaty. Oczywiście ten projekt wymaga więcej otworów i wierceń, ale zasada jest taka sama jak w powyższym punkcie.

Oświetlenie

Drewniane pniaki mogą stać się świetną lampą zewnętrzną lub oświetleniem zewnętrznym przy odrobinie delikatnego kunsztu. Procedura tutaj będzie się różnić w zależności od rodzaju pnia i rodzaju światła, którego używasz. Ale jak widać, wynik może być bardzo dobry!

Dom przygód – rzeźba

Zrelaksuj się. Nie musisz wydrążać pnia i robić prawdziwego domu dla lalek. Ale jeśli jesteś kreatywny i dobry w pracy artystycznej, pień możesz przekształcić w małą rzeźbę lub miejsce do zabaw, idealne dla pomysłowych dzieci lubiących bawić się w ogrodzie.

Huśtawka

W tym przypadku jednak nie używasz całego pnia, tylko grubą część pnia. Następnie go szczotkujesz, wieszasz na solidnej linie i przeznaczasz na siedzisko huśtawki. Uwaga. Zakładamy oczywiście, że kawałek drewna jest całkowicie suchy.

Ścieżka spacerowa

Jeśli chcesz zrobić coś naprawdę wyjątkowego ze swojego pnia, możesz pociąć go na równomiernie wysokie kawałki i użyć kawałków drewna jako ścieżki dla pieszych! Projekt ten wymaga pewnej wysokości pnia i twoich ponadprzeciętnych umiejętności radzenia sobie z piłą.

Kominek

Kominek może być dobrym źródłem światła lub miejscem do gotowania! Tutaj powinieneś wyżłobić duży dół w pniu, aby ogień znalazł schronienie. Drewno dobrze znosi płomienie, ale jeśli chcesz mieć pewność, to możesz przykryć dno metalową kratką, a boki wyłożyć materiałem ognioodpornym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *