drewniane meble w łazience

Drewniane elementy w łazience

Łazienka w drewnie to wyjątkowo przyjazne wnętrze. Drewno przełamuje ceramiczny chłód kafli i armatury łazienkowej. Sprawia, że pomieszczenie zyskuje na wyglądzie i na klimacie.

Drewno to przyjazny i ekologiczny surowiec, który wprowadza spokój i harmonię do wnętrza. Wykorzystywane od wielu lat w budownictwie znalazło swoje zastosowanie w nowoczesnych łazienkach. Łazienka w drewnie to idealny pomysł dla osób szukających naturalnych materiałów do aranżacji pomieszczeń.

Łazienka w drewnie: materiały i ich zastosowanie

Łazienka wykończona drewnem to przytulne i stylowe pomieszczenie. Drewno używane do aranżacji lokali o dużym zawilgoceniu to specjalnie wybrane gatunki. W nowoczesnych łazienkach najczęściej stosowane jest drewno egzotyczne takie jak: teak, marbau, cedr, jatoba, iroko i padouk. Jest to twardy, odporny na zawilgocenie i wyjątkowo wytrzymały surowiec. Gatunki rodzime wykorzystywane do aranżacji mieszkań to np.: modrzew, jesion, buk, dąb i wiąz. Drewno może używane na posadzki, ściany, ozdobne filary, belki sufitowe oraz do zabudowy prysznica i wanny.

Drewniana podłoga w łazience, układana jest zazwyczaj z dużych elementów, na wzór posadzki pokładowej. Na ściany stosowane jest lite drewno, w postaci deski boazeryjnej. Innym popularnym w ostatnim czasie wykończeniem ścian w łazience, jest wodoodporna płyta ze sklejki, fornirowana naturalnym, odpornym na zawilgocenie drewnem. Blat z drzewa to doskonały wybór do łazienki w stylu retro. Odpowiednio konserwowany i zabezpieczany przetrwa w nienagannym stanie przez wiele lat.

drewniane elementy w łazience

Drewniane meble łazienkowe

Drewno to materiał wykorzystywany od zamierzchłych czasów. Meble łazienkowe wykonane z drewna znajdą zastosowanie w każdej łazience. Doskonale wkomponują się klasyczne wnętrze oraz w nowoczesny minimalizm. Estetyczne, trwałe i przyjemne w dotyku ocieplą każde pomieszczenie. Pielęgnacja drewnianych mebli nie jest skomplikowana. Wystarczy, że będą odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i impregnowane. Drzewo ładnie się starzeje. Z upływem czasu pokrywa się patyną, która dodaje mu uroku i sprawia, że nabiera szczególnego charakteru.

Akcesoria z drewna

Dodatki łazienkowe wykonane z drewna to rozwiązanie na każdą kieszeń. W kilka minut odmienią pomieszczenie i dodadzą mu oryginalności. Takie drobiazgi są idealnym dopełnieniem łazienki. Ponadto są wyjątkowo trwałe i mało podatne na uszkodzenia. Doskonale harmonizują z innymi materiałami, więc można je zestawić niemal ze wszystkim. Dostępne w wielu wzorach i kolorach cieszą oko i są bardzo poręczne.

Drzewo to wyjątkowy materiał z duszą. Wykorzystywane jest zarówno do budowy, jak i do aranżacji wnętrz. Przyjazne, ciepłe i naturalne od zawsze towarzyszyło ludziom. Wykorzystane w łazience, odmieni wystrój pomieszczenia i sprawi, że przebywanie w nim, stanie się prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *