aranżacja ścian w salonie

Jak zaaranżować ścianę w salonie?

Salon jest miejscem wypoczynku, relaksu i rozrywki oraz miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Warto zadbać o jego aranżację, ważnym elementem wnętrza będą dekoracyjne ściany. Aktualnie rynek stwarza ogromne możliwości aranżacyjne dzięki temu, że oferuje klientom szeroką gamę efektownych materiałów.

Szare nie musi być nudne

W ostatnim czasie hitem stał się tynk strukturalny wewnętrzny. Co raz więcej klientów decyduje się na ten akcent dekoracyjny. Nowoczesne tynki mogą być nakładane na każdy rodzaj ściany- sprawdzają się na powierzchniach betonowych, gipsowych oraz drewnianych. Ogromną zaletą zastosowania tynków strukturalnych jest możliwość zamaskowania mankamentów ściany. Tynk strukturalny bardzo dobrze prezentuje się w dużych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Innym rozwiązaniem, które z pewnością idealnie wpasuje się w nowoczesne, minimalistyczne i loftowe wnętrze jest beton architektoniczny. Głównymi zaletami płyt betonowych są szybki i łatwy montaż przy użyciu kleju jednoskładnikowego bądź kotew oraz szeroki wybór formatów, rozmiarów i kolorów. Często firmy oferują płyty w różnych wariantach porowatości. Nowoczesny beton architektoniczny jest materiałem ponadczasowym, który nadaje wnętrzu wyrazisty i luksusowy charakter.

nowoczesny salon

Ściana z tapetą

Dużą popularnością cieszy się przyklejanie tapety wyłącznie na jednej ścianie. Mnogość kolorów i wzorów tapet sprawia, że z pewnością każdy odnajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza. Tapety mogą stanowić dyskretne tło bądź mocny akcent nadający charakter wnętrzu. Modne ostatnimi czasy stały się motywy florystyczne- tapety kwieciste lub liściaste, które nadają pomieszczeniu przyjazny klimat. Hitem są również motywy geometryczne- ściany udekorowane pionowymi lub poziomymi pasami, trójkątami, rombami czy kwadratami. Tapety geometryczne, szczególnie pasiaste, mogą optycznie zwiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie. Dostępne w sprzedaży są tapety w rolkach, ale istnieje również możliwość zamówienia materiału na konkretny wymiar.

Cegła prawdziwa lub płytki ceglane

Surowe cegły świetnie sprawdzą się w kamienicy, w starym budownictwie wystarczy odsłonić je spod warstwy tynku. Odkryta cegła będzie wymagała dokładnego oczyszczenia i pokrycia preparatem impregnującym. W przypadku nowych budynków, wymarzony mur z cegły w salonie możemy stworzyć przy użyciu płytek ceglanych. Efekt retro osiągniemy jeśli wybierzemy płytki będące produktem naturalnym, historycznym, który odznacza się nierówną powierzchnią, występowaniem przebarwień, odprysków czy różnic w odcieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *