wystrój biura domowego

10 pomysłów na pokój do czytania i pisania

Czytelnia i pisownia nieco różni się od tradycyjnego biura. Ten pokój jest przeznaczony dla kogoś, kto poważnie podchodzi do robienia rzeczy, bez rozpraszania. Jeśli jesteś pisarzem lub redaktorem, a nawet tylko żarłocznym czytelnikiem, zyskasz, tworząc miejsce w swoim domu z całkowitym spokojem i izolacją. Gdzie zacząć? Nie obawiaj się, geniuszu literacki, oto 10 wskazówek na temat własnego pokoju do czytania i pisania.

Milczenie jest złotem

Znalezienie miłego, cichego miejsca do robienia rzeczy za pomocą pióra i papieru (lub klawiatury ) jest większym wyzwaniem, niż mogłoby się wydawać. Oprócz zwykłych zakłóceń, które towarzyszą współczesnemu życiu, takich jak telewizja i telefon, istnieją różnego rodzaju dźwięki, które mogą zakłócać produktywną sesję czytania lub pisania. Twoim celem jest zminimalizowanie tych rzeczy, więc wybierz pokój w domu, który jest prywatny i znajduje się daleko od ulicy. Strych na poddaszu lub pokój z tyłu domu to dobry wybór. A jeśli chcesz pójść o krok dalej, zawsze możesz dźwiękoszczelnie pomieścić dzięki profesjonalnej izolacji ścian lub ciężkim zasłonom.

Komfort jest królem

Jeśli masz zamiar napisać kolejną wielką powieść, powinieneś się tym czuć swobodnie. Oprócz biurka z wygodnym krzesłem do wyboru, zastanów się nad fotelem, w którym możesz spędzić trochę czasu. Dużo pisania to robienie notatek, badania i burza mózgów, a czasem pomaga uciec z biurka dla tego rodzaju rzeczy. I naszym zdaniem, czytanie najlepiej wykonywać na poduszkach niż siedzieć prosto przy biurku.

Rozświetl swoje życie

Pomieszczenie multimedialne wymaga ciemnej przestrzeni w domu, ale jeśli chcesz czytać i pisać, potrzebujesz czystego, dobrze oświetlonego miejsca. Naturalne światło jest zawsze najlepsze, więc jeśli jesteś poranną osobą, wybierz pokój od strony wschodniej; kieruj się na zachód, jeśli lepiej pracujesz do późna w ciągu dnia. Oświetlenie nastrojowe z lampami może być skuteczne, ale upewnij się, że nie jest tak nastrojowe, że jesteś bardziej skłonny odepchnąć się na kanapie i trochę przymknąć oko.

Wyeliminuj rozproszenia

Dostęp do telefonu, telewizji, radia i Internetu jest dla większości ludzi kluczem do współczesnego życia, ale rozprasza ich uwagę, jeśli próbujesz zrobić czytanie lub pisać. Naszą radą jest, aby nawet nie wpuszczać telefonu do pokoju, ale jeśli musisz, przynajmniej wycisz dzwonek podczas pracy. Telewizja naprawdę nie ma miejsca w czytelni i piśmie, ale Internet jest nieco trudniejszy. Niektórzy pisarze potrzebują Internetu jako narzędzia badawczego, ale może łatwo prowadzić do sprawdzania poczty e-mail i nieistotnego surfowania po Internecie. Rozważ odłączenie lub wyłączenie opcji łączności bezprzewodowej, gdy przyjdzie czas, aby odłożyć pióro na papier.

Bądź molem książkowym

Nie ma lepszego sposobu, aby zainspirować Cię do czytania i pisania niż otaczanie się wspaniałymi dziełami literatury. Po prostu dobrze zaopatrzona biblioteka w pobliżu może sprawić, że pisarz poczuje się bardziej jak pisanie. A jeśli jesteś czytelnikiem, musisz mieć bibliotekę na wyciągnięcie ręki. Przeczytanie kilku fragmentów ulubionej książki może również służyć jako inspiracja dla pisarza, więc zaopatrz półki w swoje ulubione klasyki. I pamiętaj, że książki były dostępne jako narzędzia badawcze na długo przed Internetem, więc używaj ich, aby wprowadzić właściwy sposób myślenia literackiego.

Zapasowe narzędzia

Nie znajdziesz szefa kuchni bez deski do krojenia i nie powinieneś znaleźć czytelni i pisania bez narzędzi niezbędnych do wykonania pracy. Twój komputer może być preferowanym narzędziem do wybierania kompozycji, ale upewnij się, że masz pod ręką mnóstwo papieru i długopisów lub ołówków. Bez względu na to, jakich narzędzi używasz, pamiętaj, aby mieć dużo na stanie. Wielu pisarzy jest zabobonnymi stworzeniami i niemożność znalezienia tego ulubionego pióra może prowadzić do bloku przerażającego pisarza – lub przynajmniej powodu, aby przestać pisać i iść do sklepu.

Wystrój i więcej

Inspiracja występuje w wielu formach, dlatego ważne jest, aby w czytelni i piśmie znajdowało się jak najwięcej rodzajów. Jeśli inspirują Cię historie ludzi lub rodziny, wypełnij swój pokój dużą ilością oprawionych zdjęć swoich bliskich. Fotografie i cytaty znanych autorów są również materiałem do przemyśleń i pomagają cię zainspirować, a nawet po prostu śledzić, gdy twoje pomysły się kończą. Jeśli natura wprawia cię w nastrój, przynieś zdjęcia swoich ulubionych scen, takich jak las lub ocean o zachodzie słońca.

Dźwięki

Dźwięki, które przenikają do twojego pokoju do czytania i pisania, będą miały duży wpływ na to, co się tam dzieje. Muzyka może stymulować proces twórczy, ale staraj się trzymać muzyki, która nie ma szans na odwrócenie uwagi. Inni są zrelaksowani przez kojące abstrakcyjne dźwięki fal oceanu lub kuranty wiatrowe. Jeśli masz szczęście mieszkać w pobliżu tych rzeczywistych dźwięków, otwórz te okna. Jeśli nie, zdobądź maszynę dźwiękową, która może odtwarzać wszystkie dźwięki, które inspirują Cię do pracy, niezależnie od tego, czy jest to bełkotliwy strumyk, czy las deszczów .

Strefa wolna od dzieci

Jeśli masz dzieci i chcesz popracować w domu, powinieneś rozważyć utrzymanie czytelni i pisania w strefie wolnej od dzieci. Większość niezależnych dziennikarzy i autorów twierdzi, że traktujesz swój dzień pracy tak, jakbyś poszedł do budynku biurowego, więc wytłumacz swoim dzieciom, że chociaż mama lub tata mogą być w domu, są niedostępne w godzinach pracy – chyba że to oczywiście wyjątkowa sytuacja. Możesz hartować to przez przerwy w ciągu dnia, aby Twoje dzieci otrzymały potrzebną im uwagę. Pomyśl tylko o swojej czytelni i piśmie jako o klubie dla dorosłych – dzieci nie są akceptowane.

Strefa wolna od zwierząt domowych

To prawda, że ​​twoje zwierzaki nie zadają prawie tylu pytań, co dzieci, ale mogą jednak rozpraszać uwagę. Jeśli twój futrzany przyjaciel, może chcieć usiąść na rękach podczas pisania lub położyć się na gazetach, do których potrzebujesz dostępu. Jest to zabawne, jeśli jesteś w zwlekającym nastroju, ale jest to duża rozproszenie, gdy praca jest w toku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *