małe wnętrze

Unikalne pomysły na wystrój wnętrz dla małych domów

Małe domy stanowią wyjątkowe wyzwanie, jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. Opracowaliśmy innowacyjne pomysły, aby Twoje kompaktowe wnętrza domu wyglądały na przestronne i oszałamiające!

Pracuj z minimalistycznym motywem wnętrza

Minimalistyczne wnętrza są eleganckie i nowoczesne i wyjątkowo dobrze sprawdzają się w mniejszych domach. Aby przyjąć ten motyw projektowy, należy przyjąć założenie, że „mniej znaczy więcej”. Ograniczaj swoje rzeczy tak bardzo, jak to możliwe, aż do najpotrzebniejszych rzeczy. Eliminacja bałaganu i zbędnych przedmiotów automatycznie sprawi, że małe przestrzenie będą wyglądać na bardziej przestronne. Oznacza to, że powinieneś zdecydować się na czyste, wyraziste linie w swoim wystroju, bez żadnych ozdób.

Użyj jasnych kolorów

Ciemne kolory ograniczają przestrzeń i sprawiają, że wygląda na mniejszą. Jeśli przestrzeń, od której musisz zacząć, jest już mała, użyj wielu białych i pastelowych odcieni w kolorach ścian, mebli i wyposażenia. Dzięki temu pokoje będą wyglądać na większe niż w rzeczywistości. Utrzymując minimalistyczne zestawienia kolorów, stworzysz poczucie równowagi, harmonii i spokoju. Spróbuj pracować z podstawową paletą kolorów bieli, czerni i szarości z dodatkami kolorów w małych artefaktach lub innych obiektach. Jeśli uznasz to za zbyt nudne, spróbuj dodać więcej ciosu z różnymi teksturami lub wzorami!

Czyste powierzchnie i blaty

Niezależnie od tego, czy jest to blat kuchenny, czy stół jadalny, jeśli powierzchnia jest zagracona, Twój mały dom będzie wyglądał bardzo nieporządnie. Nie zostawiaj rzeczy po użyciu – odłóż je natychmiast, aby Twoje blaty zawsze wyglądały na czyste i uporządkowane. W kuchni możesz spróbować dodać haczyki na ścianie, dzięki czemu będziesz mógł powiesić patelnie i chochle, a blat będzie wolny.

Zachowaj prostotę zasłon okiennych

Jeśli nie mieszkasz na parterze i istnieje szansa, że ​​ludzie będą mogli do niego zaglądać, dlaczego nie spróbować zostawić okien gołych lub lekkich zasłon, które są przezroczyste i przewiewne? Poczucie otwartości, które uzyskasz, jest inne niż wszystkie i będziesz wpuszczać świeże powietrze i światło słoneczne do swoich wnętrz przez cały dzień. Jak najbardziej, dodawaj zasłony okienne w pokojach, w których potrzebujesz prywatności, ale staraj się je zwijać w ciągu dnia, aby zwiększyć poczucie przestrzeni.

Użyj luster w swoim wystroju

Lustra zwiększają iluzję przestrzeni i można je wykorzystać na swoją korzyść we wnętrzach domowych. Jeśli masz lustra na okiennicach swojej garderoby, możesz natychmiast dodać wizualnej głębi swojej sypialni. Podobnie duże lustra od ściany do ściany w małej łazience sprawiają, że wygląda na znacznie większą. Możesz sprytnie dodać lustra do swojego przedpokoju lub przestrzeni życiowej, aby wyglądało na bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Ustaw lusterka w taki sposób, aby odbijały coś przyjemnego, a nie coś, co chciałbyś ukryć!

Zoptymalizuj przestrzeń

Przechowywanie jest zawsze problemem w kompaktowym domu. Nawet po uporządkowaniu rzeczy może się okazać, że szafa i miejsce na szafki, które masz, nie są wystarczająco blisko, aby pomieścić twoje rzeczy. Postaraj się wykorzystać każdy centymetr dostępnej przestrzeni i twórz miejsce do przechowywania tam, gdzie to możliwe, tak aby Twój dom nie wyglądał na zbyt ciasny!

Przestrzeń pod schodami jest często nieużywane. Twórz niestandardowe szuflady i półki, które mogą zająć każdą odrobinę miejsca do przechowywania obuwia, narzędzi i innych podobnych przedmiotów. Kątowe rozwiązania do przechowywania, takie jak ta narożna szuflada, również dobrze sprawdzają się, aby wydobyć funkcjonalność z niewygodnych narożników. Stwórz pod łóżkiem ukryte miejsce do przechowywania, w którym możesz schludnie schować wszelkie nieporęczne przedmioty, do których nie potrzebujesz często sięgać – takie jak dodatkowe materace lub duże walizki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *