unowocześnienie kuchni

10 sposobów na unowocześnienie swojej kuchni

Niezależnie od tego, czy myślisz o zainwestowaniu w pełną przebudowę kuchni, czy też o prostych i szybkich zmianach, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja kuchnia była nowoczesna. Jednym z głównych powodów, dla których warto to zrobić, jest planowana sprzedaż domu. Modernizacja kuchni pomoże Ci zyskać mocny punkt sprzedaży i może pomóc zwiększyć wartość Twojego domu.

Nie musisz jednak sprzedawać swojego domu, aby zechcieć unowocześnić swoją kuchnię. Jeśli na przykład znudziło Ci się ciągłe oglądanie tych samych funkcji, kilka zmian może sprawić, że Twoja kuchnia będzie wyglądać jak nowa. Możesz także zdecydować się na modernizację, jeśli zdasz sobie sprawę, że rzeczy są zatłoczone. W ten sposób będziesz mógł stworzyć przestrzeń i zmienić aranżację swoich przyborów kuchennych w sposób, który nie tylko dobrze wygląda, ale jest również efektywny przestrzennie.

Sposoby na nową kuchnie

Wreszcie modernizacja może pomóc w dopasowaniu wystroju do reszty domu. Na przykład, jeśli Twoja kuchnia powstała kilkadziesiąt lat temu, możesz zmodernizować przestarzałe elementy, aby pasowały do ​​stylu, który lubisz. Oto dziesięć sposobów na to:

Zdobądź nowe uchwyty

Jednym z najłatwiejszych sposobów na odświeżenie kuchni jest wymiana okuć w szafce. Możesz sprawić, że ten sprzęt będzie wyglądał jak nowoczesne meble okienne, jeśli chcesz uzyskać jednolity wygląd. Jako profesjonalna wskazówka, wybierz opcje, które są kolorowe. Unikaj rzeczy, które szybko się starzeją i brudzą.

Pomaluj swoje szafki

Zamiast wymieniać sprzęt, możesz pomalować szafki, aby nadać im inny wygląd. Jedną z korzyści jest to, że nie będziesz musiał wykonywać całkowitej naprawy, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Możesz zmienić czarny blat na jasnoszary lub po prostu wprowadzić paski, aby je ożywić. Podobnie jak w przypadku okuć szafki, szukaj jasnych kolorów.

Całkowicie zmień szafki

Jeśli jednym z powodów, dla których zdecydowałeś się zmodernizować kuchnię, było stworzenie przestrzeni, wymiana szafek to doskonała opcja. Możesz dostać nowsze, zaprojektowane tak, aby pomieścić więcej przedmiotów. Dzięki tej opcji możesz również zmienić półki, aby były godne ekspozycji. W ten sposób możesz pochwalić się swoimi ulubionymi misami i potrawami, aby uatrakcyjnić pomieszczenie.

Zmień tekstury

Jednym z tanich sposobów na uatrakcyjnienie kuchni jest mieszanie różnych materiałów i tekstur. Piękną rzeczą w tej opcji jest to, że możesz pracować ze wszystkim, co masz. Na przykład, jeśli twoje szafki są w kolorze kremowym, możesz je zestawić ze stalowym piecem.

Pochwal się swoimi przedmiotami kolekcjonerskimi

Jeśli masz dodatkową przestrzeń, z którą się zastanawiasz, co zrobić, możesz jej użyć, aby sprytnie wyeksponować swoje przedmioty kolekcjonerskie. Niezależnie od tego, czy jest to obraz, kolekcja talerzy czy książka kucharska, możesz dodać ciepła do kuchni i wykorzystać dodatkową przestrzeń.

Eksperymentuj z drewnem

Jeśli chcesz nadać swojemu domowi rustykalny charakter, możesz bawić się drewnem. Na przykład niestandardowa wyspa może być pokryta metalem, aby dodać dramatyzmu. Poza drewnianymi blatami możesz umieścić je na dowolnym blacie, aby nadawał się do przygotowywania składników do gotowania.

Zakryj blaty

Jeśli nie masz blatów swoich marzeń i nie masz budżetu na kompletne wymiany, szybkim sposobem na unowocześnienie kuchni byłoby ich przykrycie. Możesz do tego użyć desek do krojenia lub marmurowych płyt. Ten pomysł sprawdza się doskonale, jeśli chcesz zamaskować uszkodzenia lub plamy bez konieczności przerabiania blatu.

Użyj okiennic

Okiennice są znane z tego, że pomieszczenie wygląda elegancko. Pomagają zmiękczyć pomieszczenie i nadać mu spójność. Okiennice nie tylko świetnie wyglądają, ale także pozwalają w łatwy sposób kontrolować ekspozycję domu na światło. Jeśli Twoja kuchnia narażona jest na poranne lub popołudniowe słońce, okiennice są świetnym dodatkiem.

Zainstaluj nową podłogę

Jeśli podłoga w Twojej kuchni wygląda na starą, najlepszym rozwiązaniem jest nowa podłoga. Bądź kreatywny w tym kroku i mieszaj kolory.

Zburz mury

Innym sposobem na stworzenie przestrzeni w kuchni jest wyburzenie ściany. W ten sposób nie będziesz już mieć poczucia, jak wyglądasz w starej kuchni. Możesz również zastąpić ścianę okiennicami, aby podzielić pomieszczenie i stworzyć oddzielną przestrzeń w razie potrzeby.

Tekst powstał we współpracy z https://pl.elektron-metalworking.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *