kącik do czytania

Jak stworzyć przytulny kącik do czytania?

Marzysz o tym, aby mieć w domu ogromną bibliotekę z półkami wypełnionymi książkami od podłogi do sufitu? Jeśli w tej chwili osobisty pokój biblioteczny wciąż pozostaje w sferze swoich marzeń możesz postarać się o utworzenie przytulnego kącika do czytania. Miejsca, w którym odizolujesz się z najnowszą lekturą i filiżanką kawy lub gorącej czekolady. W każdym domu można urządzić przytulny i ładny kącik do czytania. Oto kilka prostych wskazówek, jak to zrobić.

Krok 1 – Wybierz miejsce

Przede wszystkim musisz znaleźć zaciszne i spokojne miejsce w swoim domu, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał i rozpraszał. Może to być strych, taras lub wydzielone miejsce w jednym z pokoi. To, na co naprawdę powinieneś zwrócić uwagę, to to, że to miejsce powinno idealnie mieć dużo naturalnego światła, które najlepiej nadaje się do czytania. Idąc nieco bardziej kreatywnie, możesz przekształcić „martwy” zakątek w bardzo przytulny i relaksujący kącik. Na przykład można to zrobić w zwykle pustej przestrzeni pod schodami. Jeśli chcesz zorganizować kącik do czytania w jednym z pokoi, możesz uczynić go bardziej prywatnym, używając zasłon lub przegródek.

Krok 2 – Siedzenie

Po sfinalizowaniu lokalizacji nadszedł czas, aby pomyśleć o siedzeniu – kluczowym elemencie odosobnienia. Najważniejszy jest tutaj komfort: pochłonięci interesującą książką możemy spędzić godziny w tej samej pozycji, a jeśli siedzenia nie będą odpowiednie, może to powodować silne bóle głowy i pleców. Najpopularniejsze opcje to mała kanapa lub sofa, fotel i miękka ławka. Możesz sprawić, aby kącik wyglądał bardzo oryginalnie i luksusowo, umieszczając tam niezwykłe meble, na przykład tę piękną huśtawkę z rattanu. Dla wielu osób najbardziej relaksującą postawą jest to, że są w stanie rozciągnąć nogi. Jeśli jesteś jednym z nich, zastanów się nad ustawieniem leżanki lub małej pufy przed fotelem. Świeża zieleń w wystroju wnętrz stała się obecnie dużym trendem. Ich zdolność do nadania naturalnego zapachu i nadania każdej przestrzeni świeżości i spokoju sprawia, że ​​są szczególnie odpowiednie do dekoracji zakamarków.

Krok 3 – Nastrój

Teraz nadszedł czas, aby dodać odrobinę przytulności: rzuć miękkimi poduszkami, ciepłym kraciastym kocem lub futrem i połóż puszysty wygodny dywanik pod siedzeniem.

Krok 4 – Przechowywanie

Kolejną rzeczą do rozważenia jest miejsce do przechowywania książek. Istnieje wiele alternatyw w zależności od dostępnej przestrzeni i układu pomieszczenia. Jeśli ustawiłeś siedzenia na parapecie dużego okna, jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to zwiększyć szerokość ścian i ustawić wbudowane półki na książki w nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *