krzesło do biurka

10 rzeczy do rozważenia przed zakupem krzesła komputerowego

Zanim przejdziemy do zagadnień, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem krzesła komputerowego i jego cech, opiszmy idealną pozycję siedzącą na krześle komputerowym. Nasze uda powinny znajdować się w pozycji poziomej do podłogi, stopy powinny być osadzone na ziemi, a ręce powinny być wyrównane z biurkiem. Co więcej, nie powinno być żadnego obciążenia pleców i powinieneś być w stanie siedzieć przez znaczną ilość czasu bez dyskomfortu. Dobre krzesło powinno zająć się tym wszystkim. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać zakupu krzesła komputerowego, oto lista dziesięciu rzeczy do rozważenia przed zakupem krzesła komputerowego:

Regulowana wysokość siedziska

Jest to pierwsza rzecz do rozważenia przed zakupem krzesła komputerowego. Możesz nie być jedynym użytkownikiem swojego komputera; inne osoby korzystające z krzesła mogą różnić się od ciebie wzrostem. Tak więc twoje krzesło musi mieć regulowaną wysokość siedzenia, aby pomieścić wszystkie różne wysokości osób, które będą go używać. Wysokość należy ustawić tak, aby użytkownik patrzył bezpośrednio na monitor.

Podparcie lędźwiowe

Nasz odcinek lędźwiowy jest naturalnie wygięty do wewnątrz. Zbyt długie siedzenie na krześle bez żadnego podparcia może powodować garbienie w dolnej części pleców i obciążenie struktur kręgosłupa lędźwiowego. Dlatego krzesło musi być w stanie podeprzeć nasz odcinek lędźwiowy i powinno być również regulowane. Pamiętaj, że jeśli twoja dolna część pleców jest odpowiednio podparta, zapewni, że będziesz mógł siedzieć przez dłuższy czas bez dyskomfortu.

Szerokość i głębokość siedziska

Pozwól mi podkreślić, że im dłużej siedzisz na krześle, tym bardziej stresujące będzie doświadczenie, jeśli krzesło nie będzie miało odpowiedniej szerokości i głębokości, które pasują do twojej budowy ciała. Krzesło komputerowe powinno mieć wystarczającą szerokość i głębokość, aby wygodnie obsługiwać każdą osobę. Szczególnie głębokość powinna być wystarczająca, aby usiąść plecami do oparcia.

Materiał

Nie zaprzeczysz, że materiał krzesła powinien być dobrej jakości. Ale jakość krzesła, której możesz potrzebować, zależy od potrzeby, celu i długości użytkowania krzesła. Jeśli używasz komputera przez dłuższy czas, siedzisko z tkaniny może być dla Ciebie bardziej korzystne niż skóra. Z drugiej strony krzesła wykonane ze skóry są łatwiejsze do czyszczenia dla bałaganu. To powiedziawszy, powinieneś wybrać materiał, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, zanim kupisz krzesło komputerowe.

Regulowane oparcie

Krzesło zwykle ma przymocowane siedzenie i oparcie lub osobne siedzenie i oparcie. Jeśli siedzisko i oparcie stanowią jedną całość, twoje krzesło musi mieć możliwość przechylenia do przodu lub do tyłu w zależności od preferencji. Dodatkowo powinien mieć również mechanizm blokujący . Jeśli są oddzielne, oparcie musi mieć regulowaną wysokość i kąt.

Podłokietnik

Podłokietnik jest opcjonalny. To zależy od wielu rzeczy: jeśli poruszasz się częściej lub jeśli siedzisz na krześle przez dłuższy czas. Zasadniczo ręce i ramiona powinny być rozluźnione na podłokietniku. Pamiętaj, że łokcie i przedramiona powinny delikatnie spoczywać na podłokietniku. Korzystne może być krzesło z odłączanymi podłokietnikami, aby nie było żadnych problemów podczas wykonywania pracy wymagającej większej mobilności.

Łatwa kontrola regulacji

Mówiliśmy o dostosowaniu w każdym punkcie omówionym wcześniej; to jest takie ważne. Nie można zaprzeczyć, że dobre krzesło musi być konfigurowalne zgodnie z wymaganiami, ale powinno być łatwe do kontrolowania w celu uzyskania większego komfortu. Elementy sterujące powinny być osiągalne z pozycji siedzącej bez żadnego wysiłku lub specjalnego wysiłku. Powinieneś być w stanie zmienić wysokość, pochylenie i obrót z pozycji siedzącej, ponieważ nie chcesz powtarzać procesu stania, regulacji fotela, siedzenia na krześle i od nowa, podczas korzystania z komputera.

Koła

Możliwość przemieszczania się z jednej strony pokoju na drugą bez konieczności wstawania z krzesła to wygoda, którą wszyscy chcielibyśmy mieć. Z kołami na krześle możesz to zrobić. Koło zależy od rodzaju podłogi, na której chcesz używać krzesła. Jeśli biurko komputerowe stoi na twardej powierzchni, kup krzesło z miękkimi, gumowymi kółkami. Jeśli jest pokryty dywanem, najlepiej mieć twarde koła. Bezwzględnie konieczne jest upewnienie się, że na krześle znajdują się odpowiednie koła, aby uniknąć problemów z funkcjonowaniem.

Obracanie się

Krzesło komputerowe musi się obracać, aby zapewnić swobodę ruchów. Powiedzmy na przykład, że chcesz włączyć drukarkę. Czy wolisz wstać i przejść do miejsca, w którym znajduje się drukarka, czy po prostu obrócić ją nieco, aby ją dosięgnąć i włączyć? Oczywiście wolałbyś ten drugi. Twoje krzesło powinno mieć możliwość obracania się o 360 stopni, abyś miał łatwiejszy dostęp do wszystkich materiałów eksploatacyjnych w biurze.

Cena

Przy zakupie krzesła należy wziąć pod uwagę cenę. Trzeba także pamiętać, że im więcej funkcji będzie posiadało, tym krzesło będzie droższe. Tak więc, zanim wyjdziesz na poszukiwania swojego krzesła komputerowego, rozważne jest ustalenie ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *