ramki na zdjęcia

Jak poprawić wygląd domu bez poważnego remontu?

Chcesz odświeżyć swój dom, jednocześnie nie zbliżając się do przerażającej skrzynki z narzędziami? Wiele osób zrozumie Twoje obawy. Garaż pełen narzędzi może być przerażającym miejscem, które wywołuje niepokój. Ale jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby odświeżyć i odnowić swoje rodzinne gniazdko bez pomocy paska z narzędziami i całego zniechęcającego sprzętu, który on zawiera. Niżej wymienione sposoby upiększania i renowacji domów mogą wymagać dziwnego śrubokręta lub kawałka papieru ściernego, ale są one dość łatwe i stosunkowo odporne na katastrofy.

Farba

Malowanie na szczycie prawie każdej listy łatwych projektów „Zrób to sam”, ponieważ jest stosunkowo szybkie i niedrogie. Mimo niewielkich nakładów sił i pieniędzy znacząco poprawia wartość wolnorynkową nieruchomości. To jest coś co warto przemyśleć.

Sekret malowania jak profesjonalista tkwi w pracach przygotowawczych. Kluczem jest zabezpieczenie drzwi i okien, czyszczenie ścian i powolne podejście, które wymaga długich, równych ruchów. Opłaca się także kupować wysokiej jakości pędzle i farby. I pamiętaj, jeśli malujesz w oczekiwaniu na sprzedaż nieruchomości, pochyl się w stronę neutralnych kolorów i zostaw śmiałe, jasne odcienie do swojego następnego domu.

Zamontuj uszczelki

Dodawanie uszczelek do drzwi i okien przynosi korzyści nie tylko estetyczne . Są łatwe do zamontowania i wymiany, a także są bardziej odporne na dzieci i zużycie niż wyglądają. Ich montaż znacząco wpływa na temperaturę wnętrza i oszczędność energii, uszczelki sprawią, że poczujesz się bardziej komfortowo i przytulnie. W starszych nieruchomościach duże znaczenie ma również uszczelnianie listew drzwiowych i nakładanie izolacji okien z folii termokurczliwej. Są to wszystkie łatwe poprawki, które możesz ukończyć w ciągu kilku godzin.

Zepsute i odbarwione uszczelnienie może wyglądać okropnie. Gdy uszczelka jest uszkodzona, może doprowadzić do zalania i powstania pleśni. Odświeżanie wyposażenia kuchni lub łazienki może być prawie tak proste, jak wyciskanie tubki pasty do zębów. Wszystko czego potrzebujesz to tuba z uszczelką i pistolet do uszczelniania. Pistolet ręcznego aplikatora ma prosty spust w uchwycie, który sprawia, że bardzo proste jest ułożenie uszczelki silikonowej wokół toalety lub wzdłuż kabiny prysznicowej.

Po dokonaniu niezbędnych zakupów całkowicie usuń starą uszczelkę. Może to brzmieć nieco łatwiej niż w rzeczywistości. Proces będzie wymagał skrobania i szorowania. Nowa uszczelka silikonowa nie przylgnie, dopóki stara nie zniknie całkowicie. Aktualizacja uszczelnienia wokół kafli i brodzika, toalety, czy zlewu, to szybka renowacja, która zmieni świat w Twojej łazience.

Głowice prysznicowe bardzo się zmieniły na przestrzeni lat. Jeśli twoja wygląda jak metalowy potwór z horroru, jest całkiem prawdopodobne, że niektóre otwory natryskowe są zatkane, a samo urządzenie jest brzydkie i niefunkcjonalne.

Zainstalowanie nowego prysznica nie musi być jednak horrorem. Może to być tak proste, jak odkręcenie starego urządzenia i przykręcenie nowego. Cóż, w praktyce jest to zwykle trochę trudniejsze, ale szybki obrót kluczem do poluzowania starej złączki i dopasowania nowej w miejscu to najtrudniejsza część procesu.

Zmień wygląd podłóg

Jeśli twoja podłoga wygląda na zniszczoną i bardzo wiekową, może odstraszyć potencjalnych nabywców nieruchomości. Oczywiście są drogie i ekskluzywne deski podłogowe lub terakota, ale możesz dużo zrobić dla swojej podłogi rezygnując z poważnych i kosztownych remontów. Jeden ze sposobów to panele podłogowe. Przy odrobinie dobrej woli i pomocy sąsiada położycie samodzielnie panele. Inna opcja to wykładzina. zarówno materiałowa, jak i z tworzywa sztucznego, nie wymaga angażowania profesjonalisty. Wystarczy opróżnić pomieszczenie, wyczyścić podłogę i korzystając z miarki i odpowiedniego noża odpowiednio przyciąć wykładzinę. Nowoczesny wygląd dopełnią odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i będziesz miał satysfakcję, wiedząc, że sam to zrobiłeś.

Pomaluj blaty kuchenne

Jeśli blaty laminowane są w stosunkowo dobrym stanie, ale ich kolor wygląda na przestarzały, nie musisz napadać na fundusz emerytalny, aby zaktualizować kuchnię. Farba do blatów kuchennych (czasami sprzedawana jako powłoka blatów) jest atrakcyjna i niedroga. Pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na projekt i postępować zgodnie ze wskazówkami. Po nałożeniu warstwy farby jej całkowite związanie może potrwać nawet trzy dni, dlatego należy przemyśleć wcześniej jak zorganizujemy życie kuchenne w tym okresie.

Zainstaluj osłony na rynny

To jest jedna pozycja na naszej liście, która wymaga specjalnych narzędzi i odrobiny hartu ducha. Musisz użyć drabiny, aby podejść bliżej do swoich istniejących rynien, ale podoba nam się ten projekt, ponieważ ułatwia utrzymanie twoich rynien w przyszłości. Jest to zadanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas, wysiłek i zmartwienie w przyszłości. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś doświadczenia w czyszczeniu rynny dachowej, przebijanie się przez sezonowe liście martwych liści, wysuszonych robali, brudu i odchodów ptaków nie jest zabawne.

Osłony na rynny montujemy w istniejącym systemie rynnowym i chronią przed większością zanieczyszczeń. Są dostępne w aluminium i winylu. Możesz znaleźć styl pokrycia pasujący do większości rynien, ale niektóre mogą być trudniejsze do zainstalowania niż inne. Zazwyczaj instalacje winylowe są najłatwiejsze. Realizacja projektu zajmie Ci cały dzień. Kiedy skończysz, nie będziesz musiał się martwić, że stojąca woda rujnuje dach, a przygotowanie domu na zimę w przyszłym roku będzie mniej kłopotliwe.

Dodaj oświetlenie na zewnątrz

Dodanie oświetlenia zewnętrznego poprawia wygląd Twojej nieruchomości oraz zniechęca do włamań i wandalizmu. Lampy solarne dobrze wyglądają na trawniku i nie ponosisz kosztów zużycia energii – są bezpłatne. Instalacja jest również niezwykle łatwa, zwykle odbywa się w godzinę lub krócej. Po prostu włóż koniec palika lampy w ziemię w miejscu, które będzie dobrze nasłonecznione w ciągu dnia i voila, gotowe. Nie ma przewodów ani wtyczek. W pełni naładowana lampa solarna zapewnia oświetlenie od zmierzchu do świtu, zapewniając bezpieczeństwo i stylowy krajobraz.

Napraw płytę kartonowo-gipsową

Wychowywanie rodziny może być trudne dla twojego domu, a twoje ściany mogą wykazywać znamienne oznaki chropowatości, nierówności i kilku niezamierzonych uderzeń. Na szczęście płyta gipsowo-kartonowa jest łatwa do naprawy. Dzięki gipsowi szpachlowemu lub gotowemu preparatowi możesz w kilka minut pozbyć się dziur i wyszczerbień na ścianach. W przypadku dużego zadania użyj gotowego plastra naprawczego do karton gipsu, który zawiera siatkę lub metalową łatkę. Wystarczy umieścić łatkę na płycie, poczekać, aż wyschnie i wygładzić ją gładko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *