10 sposobów na wystrój wnętrz

10 tanich pomysłów na dekorację domu

Zmieniające się pory roku w naturalny sposób nadają nowy wygląd świetnemu otoczeniu. Ale my, zwykli ludzie, musimy trochę ciężko pracować, aby nasze dekoracje były świeże. A kiedy wprowadzasz znaczące zmiany w swoim domu, wydaje się, że musi to znacząco odbić się na budżecie. Jeśli twoje pomieszczenia mieszkalne wyglądają ponuro, a nie masz dużej ilości odłożonych pieniędzy, nie poddawaj się. Istnieje wiele szybkich, łatwych i niedrogich rzeczy, które możesz zrobić w domu, dzięki czemu będzie wyglądać jasno i świeżo. Oto 10 pomysłów, które pomogą Ci upiększyć to miejsce bez rozbijania banku.

Znajdź świeżą warstwę farby

Ściany są tłem dla wszystkich Twoich dekoracji. Jednym z najtańszych, najprostszych sposobów zmiany wyglądu pokoju jest zmiana koloru ścian. Ponadto nowa warstwa farby nadaje pomieszczeniu wrażenie świeżości. Jeśli nie chcesz malować całego pokoju, pomaluj mniej. Wybierz jedną ścianę i nadaj jej płaszcz o kontrastowym kolorze. Nadal za dużo? Pomaluj swoje drzwi. Użyj nieoczekiwanego koloru lub użyj dwóch kolorów, aby wydobyć kontury drzwi panelowych. Nawet samo malowanie wewnętrznych paneli, regału lub starzejący się, ale wciąż przydatny stolik zapewni stylowy dekorator przy minimalnym budżecie.

Oświetlenie

Możesz wprowadzić cały pokój do współczesności, zmieniając oprawę oświetleniową. Sklepy mają szeroki wybór stylowych i niedrogich opcji oświetlenia. Zmiana oprawy oświetleniowej nie jest trudna – pamiętaj, aby przed rozpoczęciem wyłączyć prąd w skrzynce bezpieczników. Oświetlenie – naturalne lub sztuczne – odgrywa również rolę w nastroju pomieszczenia. Możesz zmienić ilość światła w pomieszczeniu w bardzo prosty i ekonomiczny sposób. Czy twój pokój jest zbyt ciemny? Zastanów się nad zdjęciem ciężkich zasłon lub okiennic i wpuszczeniem światła słonecznego. Użyj lamp stołowych lub podłogowych, aby zapalić światło dokładnie tam, gdzie chcesz, i zamień żarówki o dużej mocy na żarówki o niższej mocy, aby uzyskać bardziej miękkie światło. Rozejrzyj się za okazją – możesz znaleźć świetną okazję na piękną używaną lampę na pchlim targu lub w sklepie z antykami.

Podłogi

Podłogi też potrzebują miłości. Chcesz stworzyć duży efekt w jednym szybkim ruchu? Rzuć odważny dywanik. Dywaniki mogą być niedoceniane tylko dlatego, że są pod stopami, ale duży, jasny dywan dodaje zainteresowania i nieodparty punkt centralny w pomieszczeniu. Jednak nie pozostawiaj dywanu pływającego wokół. Zakotwicz go przy stoliku do kawy lub krześle, aby wyglądał, jakby tam należał. Rzuć też dywaniki w kuchni. Dywaniki łazienkowe z antypoślizgowym podłożem dodają odrobiny koloru i stanowią oazę komfortu w miejscach pracy, takich jak zlew i kuchenka. Są niedrogie, występują w różnych rozmiarach i można je prać w pralce.

Zmiana miejsc

Jednym z najlepszych, darmowych sposobów na remont jest zmiana przeznaczenia rzeczy, które już masz. Rozejrzyj się po domu i pomyśl, jak przedmioty z jednego pokoju mogą zmienić ustawienie w innym pokoju. Ten stary bagażnik w sypialni może być idealnym stolikiem kawowym do salonu. Dzięki powłoce farby i zestawowi kółek szafka nocna staje się pałąkiem. Może ten obraz w jadalni naprawdę należy do gabinetu. Spróbuj grupować elementy, takie jak świeczniki lub kolorowe szkło, aby stworzyć punkt centralny. Oglądanie starych rzeczy nowymi oczami może być zabawne, a jedyną rzeczą, którą wydasz, przenosząc je, jest kilka kalorii.

Wprowadź na zewnątrz

W dążeniu do poprawy środowiska wewnętrznego rośliny domowe mają działanie potrójnie. Po pierwsze, wprowadzają do pokoju kojącą, naturalną atmosferę. Po drugie, wiele rodzajów roślin domowych rzeczywiście pomaga oczyścić powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń wewnętrznych. Po trzecie, rośliny doniczkowe, takie jak zioła i aloes, dostarczają świeżych składników do gotowania (zioła) i leczenia (aloes jest często stosowany w celu łagodzenia oparzeń i ukąszeń przez owady).

Zadziałaj zmysłami

Dekorowanie to nie tylko atrakcyjność wizualna. Pobudza wszystkie zmysły. W swoich meblach pracuj nad teksturami, które zaczynają być dotykane – na przykład miękkie skórzane krzesło, maskowate poduszki lub jedwabne zasłony. Jeśli malujesz, możesz nawet dodać teksturowaną farbę do ściany. Będzie to wyglądać interesująco dla oka, ale prawdopodobnie nie będziesz w stanie oprzeć się przesuwaniu rąk po ścianach podczas przechodzenia przez dom.

Przynieś przyjemne dźwięki za pomocą fontanny na stole lub dzwonków wiatrowych zawieszonych tuż za oknem. Połącz zapach z aromatycznymi świecami, stylową miską. Mówiąc o zmysłach, dodanie jednego lub dwóch kolorów akcentu może być szybkim sposobem na wprowadzenie charakteru do pokoju.

Dodaj kolor

Czasami wystarczy odrobina koloru. Wybierz kolor akcentu (maksymalnie dwa), który uzupełnia lub kontrastuje z twoim obecnym schematem kolorów. Następnie pozwól temu kolorowi błysnąć w różnych punktach w pomieszczeniu. Jeśli na przykład wybierzesz czerwony, podrzuć kilka czerwonych poduszek na łóżko lub sofę. Umieść czerwone odcienie na swoich lampach. Zawiąż zasłony sznurkami w akcentującym kolorze. I używaj małych akcesoriów, takich jak świece, ramki do zdjęć, wazony i grzbiety książkowe, aby wprowadzić akcent na stołach i półkach.

Pozbądź się bałaganu

Pokój wygląda najlepiej, gdy jest schludny i uporządkowany. Jednak w życiu codziennym sprawy stają się nieporządne. Tanie i łatwe rozwiązanie? Zmniejsz obciążenie bałaganu! Pierwszy krok jest bezpłatny: sortuj i podrzucaj niepotrzebne rzeczy. Krok drugi: Bądź kreatywny dzięki sprytnym pojemnikom do przechowywania, aby zachować niezbędne rzeczy. Kosze, które wsuwają się w inne przedmioty i półki na książki, świetnie nadają się do organizowania małych przedmiotów i zabawek.

Powieś to

Grafika dodaje ciekawych miejsc do pokoi i ujawnia coś o twojej osobowości, zainteresowaniach lub marzeniach. Istnieje kilka sposobów dodawania grafiki do domu bez naruszania budżetu. Jeśli chcesz dużego, odważnego elementu, wypróbuj pchle targi i aukcje, w tym zamknięcia biur i wyprzedaże biznesowe. Inną opcją jest grupowanie małych, intrygujących zdjęć w ramce lub wydruków. Zawieś je w unikalny sposób, zawieszając je na wstążkach lub pnączach, aby stworzyć wyjątkową prezentację.

Małe rzeczy

Małe akcesoria robią duże wrażenie. Zmiana uchwytów szafki i szuflad w kuchni i łazience może wprowadzić zupełnie nowy styl. To świetny sposób na naprawę przestarzałych mebli. Przyjmujemy, że włączniki światła i gniazdka elektryczne są czymś oczywistym, ale są to ważne punkty ozdobne. Spróbuj zmienić z plastiku budowniczego na coś stylowego ze sklepu zrób to sam. W łazience dodaj ciekawe uchwyty na zasłony prysznicowe i wieszaki na ręczniki. Niektóre typy uchwytów kranów są również łatwe i tanie w wymianie. W przypadku niestandardowych akcesoriów użyj resztek farby do wnętrz, aby stworzyć wyjątkowe donice i ramki do zdjęć. Skorzystaj z własnych akcentów na abażurach, przyklejaj litery monogramów, przyciągające wzrok wykończenia lub drobne przedmioty dekoracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *