smog na miastem

Dom – co może pomóc nam w walce ze smogiem?

Pomimo wielu ostrzeżeń i doniesień na temat jakości powietrza w wielu obszarach Polski, w powszechnej opinii nadal panuje przekonanie, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy głównie osób cierpiących na astmę i inne choroby układu oddechowego. A tymczasem smog jest szkodliwy dla każdego z nas, bowiem pyły odkładają się w organizmie i wyniszczają go od środka. Przeprowadzono w ostatnich latach liczne badania, które potwierdzają negatywny wpływ smogu na układ nerwowy.

Wpływ smogu na organizm

Nierzadko objawiają się one jako problemy z koncentracją i pamięcią. Dlatego też warto, abyśmy zainwestowali w produkty, które ochronią dom przed wnikaniem zanieczyszczeń. Jakie to mogą być produkty? Należą do nich między innymi nawiewniki antysmogowe, które są wyposażone w najwyższej jakości filtry antysmogowe. Jakie posiadają zalety? Tworzą one skuteczną (nawet aż do 98%) barierę przed niebezpiecznymi dla zdrowia cząsteczkami pyłu PM10, równocześnie przy tym wietrząc pomieszczenia. Warto wiedzieć, że aby zamontować taki nawiewnik, nie trzeba wcale instalować nowych okien. Warto wiedzieć, że antysmogowy filtr możemy zamontować tam, gdzie funkcjonuje wentylacja mechaniczna dowolnego typu. Parametry izolacyjne stolarki nie ulegną zmianie, natomiast filtr wymienimy samodzielnie. Jakie produkty mogą się nam jeszcze przydać? Należy wiedzieć, że nowoczesne i praktyczne są też antysmogowe markizy i ramki filtrujące.

Czym się cechują te produkty?

Produkty te posiadają membranę, wykonaną z nanowłókna ułożonego warstwowo i tworzącego gęstą, wytrzymałą sieć. Dzięki takiej budowie skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia powodowane przez smog, ograniczając jego stężenie w mieszkaniu. Przepuszczalność czystego powietrza przez membranę wynosi około 20%, wystarczająco dużo, aby uchylić czasowo skrzydło okna i zapewnić trwały napływ przefiltrowanego powietrza do wnętrza. Takie działanie jest możliwe dzięki przewietrzeniu pomieszczenia. Te produkty pełnią także funkcję moskitiery, stanowiąc niezawodną zaporę dla uciążliwych insektów, a membrana w nich zastosowana chroni przed przegrzaniem wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *