lustro w salonie

Świeże sposoby na włączenie luster w salonie

Lustro przynosi dobre połączenie formy i funkcjonalności. Wygląda dobrze w pomieszczeniu i sprawia, że ​​małe przestrzenie wydają się większe, a ciemne pomieszczenia wydają się jaśniejsze.

Lustra są dość wszechstronne jako akcent dekoracyjny pasujący do każdego stylu dekoracji – czy to nowoczesnego, vintage czy shabby chic. Wybierz proste lub wyszukane, duże lub małe i pozwól swojej kreatywności popłynąć w gustownym aranżowaniu ich w Twoim domu. Możesz ich również użyć do ukrycia wszelkich niedoskonałości na ścianie. Spójrzmy na kilka wskazówek i świeżych pomysłów, jak włączyć lustra do swojego salonu.

Gdzie w salonie umieścić lustro?

Sprawdź, co odbija lustro – upewnij się, że nie jest to przypadkowe lub brzydkie rzeczy. Niech odzwierciedla coś pięknego lub coś, co przynosi radość w Twoim domu. Umieść go w pobliżu żyrandola, aby odbijał jego światło. Jeśli widok na zewnątrz jest piękny, ustaw lustro naprzeciw niego, aby widok został odbity. Lub umieść swoją ulubioną grafikę naprzeciw lustra. W ten sposób twoje lustro stanie się centralnym punktem pokoju, otwierając go.

Jakie lustro powinieneś powiesić?

Nie wszystkie lustra są przeznaczone do powieszenia. Mogą pęknąć, jeśli zostaną powieszone. Jeśli więc nie masz dzieci ani zwierząt domowych biegających po domu, śmiało oprzyj je o ścianę. Udekoruj przestrzeń jedną lub dwiema wysoką rzeźbą i wysoką rośliną.

Kilka popularnych stylów luster w salonie to:

Antyczne ramy: wyglądają na postarzane dzięki specjalnym odcieniom i postarzałemu wyglądowi. Dodają vintage klimat do Twojego pokoju.
Barokowe ramy luster: są zwykle ozdobne i dodają dramatyzmu, aby ożywić pokój. Zwykle mają wzory, takie jak kwiaty.
Ramy luster z kutego żelaza: są łatwe w utrzymaniu i wyglądają elegancko w pokoju.
Okrągłe ramy luster: najlepiej wyglądają z grafikami i roślinami wokół nich, jak mała galeria na ścianie.

Jakie są nowe sposoby wieszania lustra?

Grupa luster

Stwórz ciekawy wzór z grupą luster zamiast korzystać z grafiki. Obramuj każdy z nich różnymi rodzajami ram – drewnianymi lub metalowymi, aby uzyskać bardziej eklektyczny wygląd.

Część ściany galerii

Jeśli masz galerię z obrazami lub fotografiami, zamień kilka z nich na lustra. Użyj różnych kształtów i rozmiarów luster, aby zwiększyć iloraz chłodu.

Pojedyncze do salonu

Użyj dużych luster w małych pomieszczeniach, aby wyglądały na większe i dodały głębi. Wybierz elegancką lub ozdobną ramkę, aby zrobić wrażenie. Zawieś jedno poziome lustro wzdłuż sofy lub jedno pomiędzy dwoma oknami. Lub zawieś lustro za półką lub konsolą, umieść swoją ulubioną ceramikę, książkę lub dowolne pamiątki i roślinę w eleganckiej doniczce, aby stworzyć wyjątkową winietę. Pamiętaj, aby nie używać luster szerszych niż meble, które masz przed sobą. Jeśli jest węższy, umieść go na środku szerokości mebla.

Lustro w holu

Lustro w przedpokoju odbija światło i dostarcza więcej światła do zwykle ciemnych przedpokojów. Dzięki eleganckiej ramie dodaje również wyrafinowanego akcentu, gdy wchodzisz. Jeśli chcesz przestrzegać zasad, nie umieszczaj lustra naprzeciwko drzwi wejściowych. Ustaw lustro poziomo wzdłuż przedpokoju, poszerzy przestrzeń i stworzy przepływ od wejścia do salonu.

Lustro, rzeczywiście lustro na ścianie!

Umieść reflektor na lustrze lub elegancką lampę podłogową obok niego, aby stworzyć wokół niego ciepły blask. Ostrożnie wybierz lustra, a otrzymasz atrakcyjny element akcentujący, który nada ton pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *