ściany w salonie

Ściany w salonie nie muszą być nudne!

Salon to główne pomieszczenie w domu gdzie spotykamy się z rodziną oraz przyjmujemy innych gości. Jest to też miejsce do odpoczynku i rozrywki, a czasami salon staje się domowym biurem. Salon jest miejscem gdzie spędzamy najwięcej czasu i aby spełniał wszystkie powyższe funkcje musi stać się miejscem w którym chcemy przebywać. Dekoracje ścian salonu pomogą zadbać o odpowiednią atmosferę, ale również nadadzą mu odpowiedni charakter i styl.

Wystrój ścian w salonie

Jak ozdobić ścianę?

Jedną z takich dekoracji jest …. beton. Betonowa szarość nada ścianom surowości i uwydatni miłość właściciela salonu do nowoczesności. Sprawdzi się idealnie do pomieszczenia w stylu industrialnym gdzie będzie doskonale komponował się z metalami, szkłem i litym drewnem,

Innym ciekawym przykładem jest zastosowanie czerwonej cegły. Podobnie jak w przypadku betonu, nadadzą one odrobiny surowości, jednak ich kolor nie będzie tak „zimny”, a umieszczone w odpowiednim miejscu dodadzą nawet ciepła. Aby odmienić salon nie musimy dodawać cegieł na wszystkich ścianach – wystarczy jedna, lub nawet po kilka ułożone w grupy tak aby wyglądały jakby się przebijały przez farbę.

Piasek na ścianie – niemożliwe? A jednak. Wielu producentów farb ma w swojej ofercie farby akrylowe, które tworzą właśnie strukturę piasku. Użycie takiej farby zagwarantuje nam, że na ścianach ni pojawi się tylko jeden odcień, ale ich pełna paleta. W słoneczne dni możemy podziwiać przecudny efekt!

Ostatnim pomysłem jest glinka wenecka. Nadaje ona ścianom efekt przetartego tynku. W przeciwieństwie do betonu nie powodują odczucia chłodu, a wręcz przytulności. Ściany nie wyglądają na surowe, wnętrze nabiera miękkości sprawiając, że chcemy każdą wolną chwilę spędzić w salonie.

Salon jest sercem domu, i aby to funkcjonowało dobrze powinniśmy o nie zadbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *