projektowanie wnętrz

7 częstych błędów popełnianych podczas projektowania wnętrz

Ilu z was kupiło elementy wystroju domu pod wpływem impulsu? Przechodziłeś obok sklepu meblowego i zauważyłeś śliczny stolik kawowy lub kupowałeś kontrastowe zasłony w sklepie z wyposażeniem, a nawet decydowałeś, że duża szafa będzie idealna na ubrania, ale także, w przypadku tego ostatniego, mieszkanie i przestrzeń były zdecydowanie za małe! Każdy popełnia błędy przy projektowaniu wnętrz domowych, niektórzy częściej niż większość.

Większość z nas kupuje rzeczy, które widzimy, ale umieszczone w naszych domach wyglądają zupełnie nie na miejscu. Akcesorium wygląda na zbyt duże, krzykliwe lub ohydne. Projektowanie wnętrz polega na zestawianiu elementów, które wzajemnie się uzupełniają. Nie każdy ma oko do projektowania, ale ci, którzy nie zawsze mogą skorzystać z pomocy specjalisty. Projektanci wnętrz rozumieją kolor, oświetlenie, skalę i rozmiar i jeśli nie masz na to oka, możesz popełnić jeden z tych 7 błędów.

Zrozumienie skali i rozmiaru

Skala to połączenie wysokości, tekstur i wyglądu, które łączą się ze sobą. Osiągnięcie tego poprzez zróżnicowanie wysokości biur, mebli i okien jest łatwe, ale wszystko musi iść razem organicznie.

Większość właścicieli domów popełnia duży błąd w skali. Skala określa nie tylko rozmiar pojedynczego elementu, ale także przestrzeń i odległość między dwoma sąsiadującymi meblami lub akcesoriami. Sekretem zachowania odpowiedniej skali jest zestawianie ze sobą różnych przedmiotów o różnej wielkości, wysokości i kolorze. Na końcu musisz być w stanie stanąć z dala i zrozumieć, jak się czujesz w pomieszczeniu. Czy jest zbyt klaustrofobiczne i ciężkie, czy też rzadkie i lekkie? Czy mały pokój wydaje się jeszcze mniejszy, a duży pokój nieskończenie pusty? Projektanci wnętrz kierują się głównie projektowaniem i skalą.

Impulsowe zakupy

Wszyscy jesteśmy skłonni do zakupów impulsowych. Zanim udasz się do salonu meblowego lub zdecydujesz się na zakup, przygotuj budżet i noś ze sobą wszystkie pomiary. Rozmieszczenie i rozmiar mebli należy zaplanować z dużym wyprzedzeniem, a trzymanie się budżetu podczas wizyty w salonie jest ważne, aby nie przesadzić. Kupowanie, a następnie żałowanie jest powodem, dla którego wielu z nas utknęło z meblami, których nie lubimy, ale do których się dostosowujemy.

Kolekcje kreatywne

Większość z nas ma swoje zaufane kolekcje – rzeczy, które gromadzimy od lat i które zamierzamy wyeksponować jako dekoracje w naszych domach. Podczas gdy niektórzy zbierają breloki, inni porcelanę, a reszta sztućce. Kolekcje ze swej natury muszą być razem i musi być na to wydzielona przestrzeń. Umieszczenie jednego zestawu w salonie, odpoczynek w kuchni zjada dużo miejsca i tworzy dysonans z wystrojem. Aby wyeksponować kolekcje, stwórz specjalnie zaprojektowany kącik lub stojak, który może dodać charakteru.

Wiszące Art

Sztuka jest dla wielu przedmiotem zainteresowania i inwestycją, której pragniemy, ponieważ dodaje przestrzeni charakteru. Wystawianie dzieł sztuki ma ogromne znaczenie w domu. Prezentuje dobrą pracę, poprawia nastrój, dodaje charakteru i dopełnia przestrzeń. Kupowanie dzieł sztuki to umiejętność i znowu zbyt wiele dzieł sztuki, które nie mają wspólnego związku, może po kilku latach wyglądać na popękane. Wiszenie to także umiejętność, ponieważ przestrzeń powinna być starannie dobrana i obrysować kontury przed ich zawieszeniem. Możesz bawić się rozmiarem, kolorem, teksturą, ale najpierw ułóż je razem na podłodze, aby zobaczyć, czy się łączą.

Najpierw kup meble

Większość z nas zaczyna dekorowanie domu od malowania ścian i kupowania mebli. Sugerujemy, aby najpierw kupić tkaniny i wyposażenie. Dywany, zasłony i tkaniny są łatwe do wyboru, bardziej intymne niż kolor pokoju. Pamiętaj o budżecie, pamiętaj o wielkości pokoju i kupuj meble, które lubisz. Zawsze możesz zdecydować, jaki kolor ściany będzie uzupełniać lub kontrastować z nimi.

Dodaj charakter

Jedną z rzeczy, które robi większość z nas, jest dopasowanie mebli i dekoracji ściennych, co często ma miejsce przy zakupie wszystkiego z jednego miejsca. Odbywa się to również dlatego, że jest to łatwe. Jeśli jesteś kimś, kto chce mieć charakter, kupuj rzeczy powoli, z czasem i obserwuj, jak zmieniają się one w twojej przestrzeni. Charakter buduje się, dodając dziwaczne meble, różne rodzaje zasłon, uliczne znaleziska i dekoracje, które są połączone z nostalgią. Wszystko to dzieje się organicznie, przez pewien czas i będzie wynikało z twoich zmieniających się perspektyw.

Zmień przeznaczenie antyków

Wielu z nas pozostaje z meblami przekazywanymi od pokoleń i przechowujemy je ze względu na ich sentymentalną wartość. Stare ciężkie meble, mosiężne przedmioty i ciężkie dywany są używane razem przez lata bez zmian. jeśli kochasz ten kawałek, to musi być częścią wystroju twojego wnętrza, ale jeśli nie lubisz go i dostosowujesz się do niego, musisz zmienić przeznaczenie lub oddać go. Podaruj go komuś, kto pokocha go jako element wystroju lub użyj tego samego elementu w ciekawy sposób. Z antykami można zrobić tak wiele.Widzieliście powyżej, że wszyscy popełniamy błędy, niektórzy z nas zdają sobie z tego sprawę, a niektórzy wciąż zastanawiają się, dlaczego sprawy nie idą w parze. Nie spiesz się, ucz się na błędach i idź dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *