skuteczna moskitiera

Skuteczny sposób na ochronę domu przed owadami

Wraz z nadejściem wiosny dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe. Niestety nie tylko słońce zagląda nam w okna. Wiosenny czas to też okres budzenia się owadów. Jak najlepiej zapobiegać ich wtargnięciom do naszej sypialni? Odpowiedź jest prosta – moskitiera. Zamontowanie w oknie nowoczesnej moskitiery gwarantuje ochronę przed niechcianymi insektami, nawet tymi najmniejszymi. Stosowane obecnie siatki nie przesłaniają widoku, wpuszczają odpowiednią ilość światła do pomieszczenia i gwarantują dopływ świeżego powietrza. Bez względu na to czy moskitiera ma być zamontowana na dużej powierzchni drzwi tarasowych czy też do małego okienka z łatwością dobierzemy odpowiednią dla naszych potrzeb siatkę.

Rodzaje moskitier

Do zwykłych okien drewnianych i plastikowych najczęściej stosuje się moskitiery samoprzylepne. Są niezwykle łatwe w użytkowaniu, można je samodzielnie przyciąć i zamontować. Nie wymagają wiercenia, jednak rzepy po kilku sezonach użytkowania często się odklejają. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup na wymiar moskitier w aluminiowej ramce. Są również montowane bezinwazyjnie do futryny okna z pomocą uchwytów. Producenci oferują szeroki wybór kolorów ramek – białe, antracytowe, złoty dąb czy też orzech. Gwarantuje to dobór koloru pod odcień futryny więc moskitiera będzie niemal niewidoczna. Siatka w ramce wykonana jest z mocnego włókna węglowego. Charakteryzuje się odpornością na warunki atmosferyczne i jest łatwa w czyszczeniu. Kolor samej siatki również zależy od naszych preferencji. Najbardziej polecane są siatki czarne lub szare ponieważ nie przesłaniają widoku.

ochrona przed owadami

Jeśli planujemy zabezpieczyć drzwi na tarasie niezbędne będą moskitiery otwierane do drzwi balkonowych. Montuje się je na zawiasach do futryny drzwi lub do fasady budynku. Posiadają klamkę oraz samozamykacze więc są komfortowe w użytkowaniu. W drzwiach możemy również montować moskitiery zwijane. Zwiniętą siatkę mocuje się nad futryną w kasecie. Dzięki prowadnicom i mechanizmowi sprężynowemu moskitierę z łatwością rozwiniemy, a zainstalowany system spowalniający zagwarantuje powolne zwinięcie siatki bez ryzyka jej uszkodzenia.

Moskitiery plisowane na duże powierzchnie

A co jeśli planujemy ochronić przed owadami bardzo dużą przeszkloną powierzchnię, np. w ogrodzie zimowym? Z pomocą przyjdą nam moskitiery plisowane. Wykonana są z plisowanej siatki, która osadzona jest na aluminiowej ramce. Zapewniają optymalne dopasowanie się do stolarki. Ich dodatkową zaletą jest to, że złożone układają się w harmonijkę dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca.

Brzęczenie komara w nocy skutecznie może zepsuć nam błogi sen, a latające po kuchni muchy odbiorą apetyt. Warto chronić swój dom przed owadami stosując moskitiery. Dzięki nim będziemy mogli nawet przez całą dobę swobodnie wietrzyć pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *