dekoracje retro

Dodatki, które odnajdą się w kuchniach w stylu retro

Retro stylistyka to bardzo dobry wybór dla większości pomieszczeń kuchennych. Zawsze wprowadza ona do wnętrz sielską i bardzo rodzinną atmosferę. Pozwala tworzyć aranżacje przytulne i domowe, od których wprost bije ciepło, a przy tym sprawia, że te aranżacje nie są tak zupełnie zwyczajne, bo wyróżniają się na tle wszechobecnych teraz nowoczesnych projektów. Jeżeli więc marzy ci się taka prawdziwa kuchnia retro, zacznij ją pomału przygotowywać. Postaw w niej na kilka mocniejszych i ciekawych akcentów. W przypadku stylu retro to właśnie te niepozorne dekoracyjne elementy często mają największe znaczenie.

Dekoracje w kuchni retro

Świetnymi dekoracjami w kuchniach retro okażą się chociażby najzwyklejsze w świecie ściereczki. Niby nie jest to nic wielkiego czy wyszukanego, ale skoro tak czy siak musisz umieścić je w kuchni, zadbaj o ich odpowiedni wygląd. Ściereczki wykończone haftowanymi ornamentami, wykonane z białej i delikatnie chropowatej tkaniny, świetnie zaprezentują się wśród klasycznych drewnianych. Możesz też przenieść zdobiący je dekor na pozostałe elementy wnętrza. Wykorzystaj go na serwetkach, obrusie albo nawet wazonach bądź doniczkach. Tego typu dodatki często zresztą można kupować w gotowych większych zestawach. Decydując się na coś takiego, masz pewność, że wszystkie elementy dekoracyjne zastosowane w retro kuchni będą do siebie perfekcyjnie pasować.

Elementem dekoracyjnym dla całego wnętrza może być również… ściana! Retro aranżacje z założenia są przecież mocno ozdobne, dlatego nie trzeba w nich stosować neutralnego tła, przygotowanego z jednokolorowych farb czy klasycznych prostych tapet. Można nieco bardziej zabawić się całym otoczeniem. Jeżeli zdecydujesz się pomalować wszystkie ściany na jakiś jasny neutralny kolor, jedną z nich wypełnij później drobnymi kamyczkami albo specjalną dekoracyjną cegłą w kilku różnych odcieniach. Kuchnia retro polubi się również z mosiężnymi dodatkami. Możesz je zastosować w postaci uchwytów do mebli albo zwykłych klamek od drzwi. Co prawda mosiężne akcenty wydają się dość masywne, ale jeżeli zastosujesz ich niewielką ilość, w żadnym wypadku nie przytłoczą one nawet małego wnętrza.

Skoro jednak taka tradycyjnie przygotowana kuchnia w stylu retro będzie pomieszczeniem wypełnionym przeróżnymi dodatkami, raczej powinna być ona dość dużym pomieszczeniem. Małe kuchnie lepiej jednak urządzać nieco inaczej. W ich przypadku warto postawić na styl nowoczesny, skandynawski albo wręcz minimalistyczny, czyli takie style, które mają zdolność do optycznego powiększania przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *