kuchnia w stylu skandynawskim

Co umieścić w kuchni w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski na pewno jest stylem ciekawym. Jest on również stylem bardzo uniwersalnym, który potrafi odnajdywać się niemalże we wszystkich wnętrzach, dlatego gdziekolwiek się go nie zastosuje, on prawie zawsze będzie prezentować się tak samo dobrze. Aranżacja kuchni oparta właśnie na tym motywie powinna cię zachwycić i praktycznością, i przestronnością, i dekoracyjnością. Stwórz ją i sam się o tym wszystkim przekonaj na własnej skórze. Już samo przygotowywanie wnętrza w stylu skandynawskim może być naprawdę ciekawym przeżyciem i… świetną zabawą!

Podstawę prawie każdego wnętrza tworzą oczywiście meble. One są jednak najważniejsze. To one spośród wszystkich elementów zastosowanych w kuchni będą wyróżniać się największym rozmiarem, oczywiście gdy potraktujemy je wszystkie jak całość. Na ogół meble kuchenne są jednak dość jasne. Przeważają w nich beżowe lub jasnobrązowe fronty. W przypadku gdy jednak dobierasz je do aranżacji, która ma być aranżacją skandynawską, powinieneś właśnie pójść w przeciwnym kierunku i zdecydować się na coś ciemniejszego, a nawet i czarnego lub przynajmniej ciemnobrązowego. Spróbuj też zastosować różne mniej typowe połączenia materiałów. Oczywiście styl skandynawski lubi się głównie z meblami z drewna, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by te klasycznie drewniane fronty zostały wyposażone w metalowe uchwyty albo gdzieniegdzie przeszklone małymi taflami szkła. Ogólnie rzecz biorąc w meblach skandynawskich same fronty mogą być też jasne, jednakże w takim przypadku warto skontrastować je z ciemniejszymi blatami, aby efekt był nie nieco ciekawszy. A co z ich wykończeniem? Unikaj tutaj jakichś niecodziennych rozwiązań. Gładkie wykończenie sprawdzi się jednak zdecydowanie najlepiej. Pamiętaj też, że projekt kuchni skandynawskiej domaga się zastosowania główne mebli zamkniętych, w których wszelkie dodatkowe schowki czy półeczki zostaną niewidoczne. Aranżacja ma być przecież przejrzysta i schludna. Żadne produkty spożywcze, naczynia czy drobne sprzęty AGD nie powinny w niej leżeć na wierzchu. Wszystko trzeba schować.

Jeżeli jednak wciąż nie jesteś do końca pewien, jak to wszystko ograć, by kuchnia dobrze się prezentowała, spróbuj poszukać dla siebie różnych inspiracji, by nie działać zupełnie na oślep. Czasami też jednym z lepszych pomysłów może się okazać współpraca z profesjonalnym architektem. Jeżeli bowiem nie potrafisz czegoś zrobić sam, najlepiej znajdź kogoś, kto zrobi to za ciebie. Każdy architekt wie przecież, jak taka aranżacja kuchni skandynawskiej rzeczywiście powinna wyglądać.

Tekst został przygotowane we współpracy z Dekoarchitekci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *