wyposażenie kuchni

Kuchnia – czego nie powinno w niej zabraknąć?

Kilka rzeczy, bez których Twoja kuchnia się nie obejdzie. Bez nich nie przygotujesz obiadu, nie zrobisz kawy niespodziewanym gościom, oraz nie przygotujesz jedzenia do pracy. Są to rzeczy tak podstawowe o których łatwo zapomnieć podczas urządzania mieszkania.

Noże w kuchni

Noże to podstawa – trudno się bez nich obejść. Najlepiej jest posiadać co najmniej 3 sztuki w różnych rozmiarach – mały, średni i duży. Wiele osób twierdzi, że wystarczy posiadać tylko jeden tak zwany nóż szefa kuchni, którego długość wynosi od 20 do 25 cm. Przydaje się w wielu przypadkach – do siekania, szatkowania i rozgniatania. Jest narzędziem wielofunkcyjnym, jednak nie zastąpi małego i średniego noża, które to są najlepsze do krojenia drobnych rzeczy, takich jak np. zioła. Jeśli chodzi o noże to ważne jest, aby zawsze były dobrze naostrzone.

Garnki do gotowania

Garnki to rzecz, bez której nie ma kuchni. Są niezbędne podczas gotowania obiadu lub innych posiłków na ciepło. Ile garnków powinno być kuchni? Jeśli nie lubisz gotować wystarczą 2-3 różnej wielkości. Warto zwrócić uwagę na to, z czego jest wykonany – jest to zależne od kuchenki na której będziesz gotować. Jeśli masz kuchenkę gazową to każdy garnek spisze się świetnie. Jeśli używasz kuchenkę indukcyjną, należy wybrać garnek, którego dno jest pokryte fotomagnetykiem – materiałem wykrywanym przez pole płyty indukcyjnej. Inną ważną rzeczą przy wyborze garnków jest to czy garnki można myć w zmywarce.

garnki na kuchence

Deska do krojenia

Deska do krojenia to niezbędny element w każdej kuchni, bo przecież lepiej jest kroić na desce niż blacie kuchennym. Na rynku do wyboru deski drewniane, szklane i stworzone tworzywa sztucznego. Drewniane nie tępią noży, jednak wymagają konserwacji. Deski z tworzywa sztucznego również nie niszczą ostrza noży, a ich zaletą jest to, że można je umyć w zmywarce. Natomiast deski ze szkła trudno jest uszkodzić i zarysować.

Czajnik

Czajnik to rzecz bez którego codzienna kawa lub herbata się nie obędzie. Ciężko jest obejść się bez niego w kuchni. Jaki czajnik zatem wybrać? To zależy czy wolimy nowoczesny styl czy jednak tradycyjny gotowania woda, ale warto również wziąć pod uwagę opłacalność. Czajniki elektryczne zużywają prąd, a tradycyjne – gaz. W czajnikach elektrycznych szybciej zagotujesz wodę i nie musisz czekać aż zacznie gwizdać, czajniki na kuchenkę natomiast dodają tę nutę celebracji w trakcie przygotowywania napoju. Tutaj decyzję każdy musi podjąć sam.

Podsumowując bez kliku przedmiotów w swojej kuchni nie będzie w stanie przygotować posiłku lub napoju. To co wybierzesz do kuchni w dużej części zależy od Twoich upodobań oraz o posiadanych już sprzętów AGD.

gorąca herbata
You are viewing Last Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *