Jak zaaranżować kuchnię w stylu angielskim?

Każdy styl architektoniczny może dobrze wyglądać we wnętrzu, o ile zostanie w tym wnętrzu prawidłowo wykorzystany. A nie wystarczy tak sobie po prostu ustalić, jaki design ma mieć konkretne pomieszczenie. Jeżeli w domu bądź mieszkaniu ma powstać kuchnia w stylu angielskim, w pierwszej kolejności wypadałoby się z tym stylem dokładnie zapoznać, odkryć jego cechy szczególne i dowiedzieć się, jakie elementy, meble, dekoracje czy kolory są dla niego najbardziej charakterystyczne. Dopiero potem można płynnie przejść do wcielania planu w życie. Najpierw teoria, a potem praktyka. No to czym w takim razie wyróżni się taka prawdziwa angielska kuchnia?

Wnętrza angielskie, nie tylko zresztą te kuchenne, zwykle sprawiają wrażenie bardzo przytulnych, ale trzeba uważać na to, by nie stworzyć z nich czegoś aż nadto sielskiego i nadmiernie pospolitego. Styl angielski jest bowiem zarazem i przytulny, i bardzo elegancki. Wykańczając nim wnętrza, trzeba więc mimo wszystko dążyć do tego, by były nie dość mocno dekoracyjne, a wręcz częściowo nawet surowe i klasyczne. W tym stylu widać mocną inspirację typowymi wiejskimi domostwami. Pojawiają się w nim przeróżne elementy, które wyglądają właśnie tak, jak gdyby jeszcze przed chwilą gościły w tradycyjnej chacie zlokalizowanej w jakiejś cichej i niewielkiej miejscowości położonej na obrzeżach Anglii. W stylu angielskim widać też wyraźną dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Wszystko jest w nim dopracowane i dopięte na ostatni guzik, tak więc niejedna kuchnia w stylu angielskim wygląda tak, jak gdyby jeszcze przed chwilą gościła na zdjęciach umieszczanych w znanych i modnych architektonicznych magazynach. Tutaj po prostu nie ma miejsca na przypadek. Wszystko trzeba sobie przemyśleć i zaplanować, aby wszystkie zastosowane elementy tworzyły jednolitą piękną całość. Harmonia jest bowiem taką kolejną podstawową cechą stylu angielskiego. A nie da się do niej dążyć, jeżeli zaczyna się działać po omacku i przesadnie ufa się swojej intuicji, aranżując przestrzeń w sposób całkowicie spontaniczny.

Chcąc zastosować w domu styl angielski, rzeczywiście trzeba się najpierw jak najlepiej z nim zapoznać. W tym celu zawsze warto popatrzeć na inne pomieszczenia zaprojektowane w tym stylu, by być może wyciągnąć z nich coś dla siebie. Takich architektonicznych inspiracji w tym momencie zdecydowanie nie brakuje. Przewijają się one na różnych stronach internetowych i w mediach społecznościowych, a często też wciąż można się z nimi spotkać w różnych gazetach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *