kuchnia w stylu klasycznym

Jak zaaranżować kuchnię w stylu klasycznym?

Teraz wśród tych najmodniejszych i najczęściej stosowanych stylów architektonicznych wyróżnia się głównie style nowoczesne, czyli np. styl skandynawski bądź minimalistyczny. Mało kto zwraca się w stronę klasycyzmu. A szkoda, bo przecież styl klasyczny jest właśnie tak tradycyjnie piękny i to piękny absolutnie zawsze – niezależnie od tego, gdzie zostanie zastosowany. Klasyczna kuchnia dalej potrafi zachwycać, pomimo iż nie jest już aż tak często spotykana w polskich domach. A jak ją w ogóle przygotować? Co takiego warto by było w niej umieścić i czym wypadałoby ją ozdobić, by rzeczywiście było w niej widać ten klasyczny i jakże elegancki design?

W stylu klasycznym nie ma miejsca na niską jakość. Wszystkie zastosowane w nim elementy muszą być przemyślane i dopracowane. Każdy z nich powinien chwalić się właśnie wysoką jakością, która ma się przejawiać w precyzyjnym sposobie wykonania, ale też i gatunkowych zastosowanych materiałach (głównie tych naturalnych). Klasyka przy tym wszystkim nie musi być jednak zupełnie nudna, mimo iż początkowo może sprawiać takie wrażenie. Eleganckie proste tło coraz częściej uzupełnia się właśnie tymi wyszukanymi i designerskimi dodatkami. A nic nie stoi na przeszkodzie, by to one odznaczyły się jakąś niecodzienną formą albo awangardową kolorystyką.

Jedno jest jednak pewne – aranżacja klasycznej kuchni musi być aranżacją mocno dekoracyjną. Osoby, które nie za bardzo lubią się z tymi wszystkimi fikuśnymi dodatkami, mocno zdobionymi punktami oświetleniowymi, sztukaterią czy złotymi bądź mosiężnymi elementami, nawet nie powinny myśleć o tym, by do swoich pomieszczeń wprowadzać klasykę. Każdy styl rządzi się jednak swoimi prawami. Ten klasyczny domaga się więc tego, by zastosować w nim większą ilość różnorodnych i mocno dekoracyjnych dodatków. Warto ich zresztą szukać w różnych nietypowych miejscach. Te dodatki nie powinny być kupowane wyłącznie w typowych sklepach stacjonarnych. Na najciekawsze egzemplarze ozdób można się raczej natknąć w antykwariatach bądź na targach czy giełdach. To właśnie rzeczy z drugiej ręki zwykle mają wyjątkową wartość.

W rzeczywistości prawie każdy styl architektoniczny można ograć w dowolny sposób, bo wszystko zależy od tego, jak się do niego podejdzie. Klasyka często jest łączona nawet z nowoczesnością. Klasyczna kuchnia jak najbardziej może więc zawierać różne nowatorskie elementy. Takie stylistyczne mieszanki są teraz naprawdę modne, bo to one pozwalają uzyskać najbardziej niepowtarzalny efekt wizualny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *