jak zrobić lampion

Tworzenie lampionów – zrób to sam

Jedną z przyjemniejszych rzeczy jakimi możemy się zająć w domu jest tworzeniem lampionów. Wiadomo, że lampiony spełniają przede wszystkim funkcję ozdobną, a ich stworzenie wymaga sporej dozy cierpliwości i wyciszenia, dlatego to też nie jest to zajęcie dla każdego.

Wykonanie lampionu jest czynnością wymagającą odpowiednich umiejętności od zainteresowanych osób, dlatego też nie każdy jest sobie z nią poradzić za pierwszym podejściem, nie ma się jednak czego obawiać – wystarczy odrobinę poćwiczyć i szybko dojdziemy do perfekcji w tworzeniu lampionów.

Sprzęt potrzebny do wykonania lampionu

Warto mieć na uwadze to, że przydatny będzie nam tutaj odpowiedni sprzęt. Potrzebować do będziemy więc:

 • narysowany szablon lampionu (ogranicza nas jedynie wyobraźnia);
 • nożyczki;
 • klej;
 • karton lub gruby papier (jeśli robimy lampion z szablonu);
 • pojemnik typu słoik jeśli nie robimy lampionu z szablony;
 • kolorowa bibuła;
 • ozdoby i sznurki;
 • podgrzewacze.

Jak zrobić lampion?

 1. Jeśli przygotowujemy lampion z szablonu w pierwszej kolejności musimy przygotować szablon. Przy jego przygotowywaniu należy pamiętać o dobraniu odpowiednich rozmiarów oraz o zakładach gdzie zostanie użyty klej.
 2. Z pomocą szablonu należy wyciąć lampion w tekturze lub innym „mocnym” materiale. Jeżeli używamy słoika wystarczy, że ozdobimy go brokatem lub innymi ozdobami.
 3. Kiedy mamy już wycięty lampion należy go skleić. Po jego złożeniu możemy przystąpić do ozdabiania lampionu – używamy tego co chcemy 🙂
 4. Wstawiamy do środka podgrzewacz.

Wytworzony lampion można sobie ustawić na półce, czy też na parapecie, mowa tutaj na przykład o lampionach świątecznych. Lampion można także podarować swoim bliskim lub znajomym w formie podarunku, czy też upominku.

Jeżeli interesuje nas takie tworzenie lampionów, to możemy się tym oczywiście zająć kiedy tylko najdzie nas na to ochota, musimy jednak poświęcić na to trochę czasu, dobrym pomysłem jest zaangażowanie w takie prace ręczne własnych dzieci, na czym mogą one oczywiście skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *