jak urządzić łazienkę

Jak urządzić małą łazienkę?

Masz ochotę spersonalizować swoje mieszkanie? Od czego w ogóle zaczynasz? Podczas gdy większość najemców może zacząć od sypialni lub salonu, możesz najpierw zacząć od małej łazienki.

1. Pokaż produkty do kąpieli

Własne produkty do kąpieli i przybory toaletowe mogą być użyte jako wyposażenie łazienki, jeśli są odpowiednio ułożone. Sztuką jest nie zaśmiecanie, ale ustawianie produktów w sposób, który jest estetyczny i funkcjonalny dla przestrzeni. Przedmioty takie jak kolorowe sole do kąpieli, waciki i szklane pojemniki mogą nadać łazience ciekawej aranżacji. Pomocne mogą być również chusteczki z przykryciem pudełkowym, które pasują do Twojego motywu lub stylu małej łazienki. Prezentacja produktów może przypomnieć Tobie i Twoim gościom, aby z nich korzystali, a jednocześnie uczynić łazienkę przytulną.

2.Organizuj za pomocą szafki na leki

Szafka na leki jest doskonałym źródłem do przechowywania, zwłaszcza jeśli chcesz ukryć swoje produkty higieniczne, leki na receptę i akcesoria do włosów. Zamontowanie osobnej szafki na leki, która przechodzi nad toaletą, jest świetne dla maksymalizacji przestrzeni. W zależności od wielkości zakupionego urządzenia możesz również umieścić w nim mydło do rąk, ręczniki i pościel oraz dodatkową rolkę papieru toaletowego.

3. Zmień prysznic

Wymiana głowicy prysznicowej jest łatwym i tymczasowym rozwiązaniem dla majsterkowiczów. Nowa głowica prysznicowa może sprawić, że Twoja mała łazienka będzie wyglądać jak nowa – i sprawi, że poczujesz się dobrze, gdy z niej korzystasz! Możesz również pomyśleć nad wymianą na deszczownię do prysznica. Myśl o tym, jak zmienić głowicę prysznicową, może wydawać się zniechęcającym procesem. Istnieje jednak wiele filmów instruktażowych, które mogą Cię nauczyć.

rośliny w łazience

4. Dodaj roślinę, aby uzyskać odrobinę koloru (i zmniejsz wilgotność)

Mała łazienka to także większa wilgotność. Nawet przy prawidłowo działającej wentylacji pomieszczenie może stać się dość parne w ciągu kilku minut od uruchomienia gorącego prysznica. Rośliny nie zajmują dużo miejsca, ale mogą dodać wizualne zainteresowanie i punkt centralny w łazience. Oprócz niezwykle eleganckiego wystroju rośliny są również świetne, ponieważ zmniejszają poziom wilgoci w domu. Rośliny do rozważenia obejmują doniczkowe paprocie, kaktusy.

5. Użyj pojemników

Użyj pojemników z możliwością ustawiania jeden na drugim pod zlewem – lub w szafce na pościel – aby uzyskać więcej miejsca na produkty łazienkowe i przybory toaletowe. Układanie pojemników może pomóc uzyskać pionowe miejsce do przechowywania, czego często brakuje w małej łazience. Możesz poszukać pojemników zaprojektowanych tak, aby pasowały do ​​ciasnych lub niewygodnych miejsc w łazience, na przykład między ścianą a toaletą. Zazwyczaj jest to niewykorzystana przestrzeń, w której można teraz przechowywać produkty czyszczące i zestawy do makijażu.

6. Inwestuj w lusterka

Twoja łazienka prawdopodobnie ma tylko jedno duże lustro nad umywalką – ale to jest w porządku. Lustra mogą zapewnić dodatkowe światło w ciemnym pokoju, stworzyć iluzję głębi (sprawiając, że wydaje się większy) i sprawić, że pomieszczenie będzie bardziej przyjazne. Jeśli interesuje Cię ten mały pomysł dekoracji łazienki, rozważ dodanie dodatkowego lustra do drzwi łazienki lub na ścianie, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

aranżacja łazienki

7. Prezentacja sztuki

Sztuka w łazience jest tak samo ważna jak sztuka w każdym innym pomieszczeniu – nadaje pomieszczeniu osobisty charakter oraz uwydatnia schemat dekoracji i paletę kolorów. Pusta przestrzeń na ścianie to idealne miejsce na dzieło sztuki, kolaż lub oprawione zdjęcia. To stosunkowo szybki sposób na ożywienie łazienki.

8. Skorzystaj z pływających półek

Pływające półki lub półki naścienne mogą naprawdę łączyć Twój mały projekt łazienki. To naprawdę prosty pomysł na dekorację, który pomaga w organizacji. Na tych półkach można przechowywać ręczniki, perfumy, zdjęcia i inne drobiazgi. Po uzyskaniu zielonego światła od właściciela możesz rozpocząć instalację za pomocą następujących narzędzi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *