narożnik

Trzy powody, dla których warto kupić narożnik

Narożnik nie tylko dobrze wygląda, ale jest również bardzo praktyczny. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowej sofy, przeczytaj trzy powody, dla których narożnik może być właśnie tym, czego naprawdę potrzebujesz! W artykule dowiesz się również, na co zwrócić uwagę przy zakupie narożnika.

  1. Narożnik to świetne rozwiązanie, gdy jest mało miejsca
    To po prostu narożnik pozwoli Ci w pełni wykorzystać przestrzeń w salonie lub biurze. Rogi w pomieszczeniu bardzo często to tzw. martwe punkty, z którymi nie bardzo sobie radzimy.. I tu pojawia się narożnik. Dodatkowo w mieszkaniach z nowocześnie połączonym salonem i kuchnią kanapa narożna jest idealnym elementem, który optycznie oddziela oba pomieszczenia. Jednocześnie widoczność z jednego pomieszczenia do drugiego nie jest w żaden sposób ograniczona, ponieważ siedzisko w żaden sposób nie zasłania widoku. Ponadto wygląda znacznie estetyczniej niż duża szafka czy półka.
  2. Narożnik oferuje dużo miejsca do siedzenia – nawet leżąc
    Narożnik jest zwykle przeznaczony dla co najmniej 4 do 5 osób. Umieścisz więc na nim znacznie więcej gości lub domowników. I bez sofy zajmującej znacznie więcej miejsca niż „klasyczne” proste siedzenie z tylko trzema miejscami siedzącymi. Zaletą siedziska narożnego jest również to, że oferuje nie tylko przestrzeń do siedzenia, ale także przyjemne półsiedzenie, a nawet leżenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykorzystał „róg”, by rozciągnąć się po męczącym dniu i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem i relaksem. Narożnik doskonale sprawdzi się więc nie tylko w salonie, ale również w biurze czy pokoju dziecięcym.
  3. Dzięki narożnemu siedzeniu masz wszystko pod ręką
    Kolejną zaletą, którą może pochwalić się narożnik, jest jego układ. Dzięki niemu wszyscy siedzący dobrze się widzą i mają doskonały przegląd tego, co dzieje się wokół nich. Jeśli przy narożnym siedzeniu znajduje się stolik kawowy, nikt nie siedzi zbyt daleko. Narożnik pozwala być blisko najbliższych i razem z nimi cieszyć się niesamowitym komfortem i praktycznością, jaką oferuje Ci narożnik. Jeśli brakuje miejsca, możesz uzupełnić go o fotel lub stołek, który posłuży również jako ciekawy element estetyczny Twojego gospodarstwa domowego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Siedzisko narożne oferowane jest w dwóch wariantach – podłokietnik może być lewy lub prawy. Przed zakupem kanapy narożnej dobrze zastanowić się, gdzie będzie ona stać i który z wariantów jest dla Ciebie lepszy. Niektóre narożniki można nabyć w tzw. formie „uniwersalnej”, sofy te można łatwo rozłożyć i ustawić narożnik po przeciwnej stronie. To duża zaleta, zwłaszcza jeśli zmieniasz układ pokoju z narożnikiem i musisz go przenieść w inne miejsce. Przed zakupem dowiedz się również, czy sofa jest oferowana z miejscem do przechowywania, czy też jest składana. Wtedy będziesz mógł ją wykorzystać jako zapasowe miejsce do spania dla niespodziewanych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *