kuchnia w stylu retro

Czy kuchnie retro powracają?

Moda może być kapryśna, ale też cykliczna. W szczególności projektowanie domu jest trudne – chcielibyśmy wybrać styl, który będzie modny w tym roku, ale nie będziemy ryzykować, że w przyszłym roku będziemy wyglądać przestarzale. Jednym ze sposobów obejścia tego problemu jest znalezienie projektu, który jest już „przestarzały”, ale wytrzymuje próbę czasu. Projekty kuchni z połowy XX wieku powracają w modzie, szczególnie z powodu wywoływanych przez nich uczuć. Miłe wspomnienia rodziców i dziadków gotujących i sprzątających w kuchni udekorowanej w wesołych kolorach, stalowych szafek i eleganckich metalowych urządzeń to powszechne wyobrażenia o idealnej kuchni.

Początki stylu retro

Pokolenie, które projektowało kuchnie z połowy wieku, wyłoniło się z burzliwego czasu po Wielkim Kryzysie w latach 30. XX wieku i racjonowaniu II wojny światowej. Wreszcie po wojnie ludzie mieli pracę i – dzięki boomowi powojennej produkcji – produkty do kupienia. Ludzie byli gotowi wyszaleć, ale inteligentni konsumenci ze świeżymi wspomnieniami o kryzysie znali wartość dolara i dlatego chcieli produktów wysokiej jakości.

Dziś, dzięki zwiększonemu zainteresowaniu gotowaniem i zdrowym odżywianiem, w przeciwieństwie do żywności gotowej i przetworzonej, sama kuchnia zyskuje na znaczeniu jako najważniejsze pomieszczenie w domu. Tak jak nasze babcie robiły wszystko od zera ze świeżych, lokalnych składników, odkrywamy na nowo wartość tych metod. Podobnie chcemy, aby styl naszej kuchni odzwierciedlał tę rozrywkę i te staromodne wartości. Nawiasem mówiąc, wydajność była również priorytetem, maksymalizując dostępną przestrzeń w skromnie małych domach.

Są też tacy z nas, którzy po prostu uwielbiają chłodny, elegancki styl w połowie wieku, który powraca głównie dzięki przebojowym serialom telewizyjnym. Ale bez względu na przyczynę, jasne jest, że kuchnie retro znów są w dobrym stylu. Na następnej stronie omówimy elementy, które przyczyniają się do uczynienia Twojej kuchni retro.

Projektowanie kuchni w stylu retro

Jeśli nadszedł czas, aby przeprojektować swoją kuchnię i jesteś gotowy rzucić najnowszą modę na rzecz klasycznego wyglądu retro, masz mnóstwo opcji. Jednym z najważniejszych wyborów jest kolor. Wybierz coś radosnego i jasnego, aby uchwycić entuzjazm i optymizm połowy wieku. Pomyśl o ładnej tapecie i sękatej boazerii. Jeśli naprawdę chcesz pozostać niedrogim i chcesz poświęcić wydajność za przystępną cenę i styl retro, porzuć granitowe blaty. Pamiętaj jednak, że drewno jest porowate, więc blat będzie wymagał regularnego, dokładnego czyszczenia.

W przypadku autentycznych zabytkowych urządzeń, szafek i blatów zawsze możesz sprawdzić sprzedaż nieruchomości lub spróbować szczęścia na portalach internetowych. Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie tego, czego szukasz podczas wyszukiwania w Internecie, spróbuj użyć niejasnych opisów lub możliwych błędów ortograficznych i często sprawdzaj witryny, aby znaleźć oferty, gdy tylko się pojawią.

Jeśli znalezienie autentycznych elementów okaże się zbyt trudne – lub zginiesz z myślą o poświęceniu nowoczesnej wygody – rozważ zakup nowoczesnych urządzeń o wyraźnie retro wyglądzie. Na przykład miksery stojące KitchenAid są znane z klasycznego wyglądu, dzięki czemu firma produkuje je w kilku kolorach retro. Niektóre firmy specjalizują się w tworzeniu urządzeń wyglądających retro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *