sypialna w stylu orientalnym

Sypialnia w stylu orientalnym

Sypialnia to oaza, która pomaga odpocząć od stresu związanego z gorączkowym dniem. Przestrzeń ciszy i spokoju, która pomoże Ci naładować słabnącą energię. Większość wskazówek dotyczących aranżacji wnętrz sugeruje włączenie do sypialni niektórych elementów wystroju w stylu orientalnym lub azjatyckim, aby uzyskać spokój. Oto kilka wskazówek, jak włączyć do sypialni pomysły na wystrój domu w stylu orientalnym.

Ściany sypialni

W aranżacji sypialni w stylu azjatyckim ściany pomalowano w neutralnych kolorach. Alternatywnie możesz pokryć ściany tapetą chińską. Chinoiserie to rodzaj ręcznie malowanej jedwabnej tapety przedstawiającej krajobrazy i legendy Orientu. Grafika ścienna to kolejny sposób na włączenie azjatyckiego stylu do aranżacji wnętrza domu. Uważaj jednak, aby nie zaśmiecać nimi ściany, ponieważ istotą tego wyglądu jest minimalizm.

Łóżko w sypialni

Twoje łóżko jest najważniejszym elementem Twojej sypialni. Zgodnie ze starożytnymi filozofiami Wschodu, takimi jak Zen i Feng Shui w odniesieniu do wystroju wnętrz domu, łóżko ma skomplikowany i intymny związek z przepływem energii w Twoim ciele. Zgodnie z zasadami tej filozofii, większość projektów wnętrz domowych w stylu azjatyckim obejmuje sypialnie z niskimi łóżkami z solidnymi i wysokimi zagłówkami.

Łóżka są zwykle minimalistyczne, wykonane z litego drewna na niewielkiej wysokości i pomalowane na neutralne kolory. Łóżka platformowe Tatami są popularnym wyborem wśród ekspertów od projektowania wnętrz domowych, którzy preferują meble do sypialni w stylu orientalnym.

Pozostałe meble do sypialni

Większość sypialni w stylu azjatyckim jest umeblowana skąpo, ale elegancko. Najczęściej w aranżacji wnętrz w stylu azjatyckim można znaleźć tylko łóżko i szafy. Szafy w takim pomieszczeniu preferowane są z litego drewna i neutralnych odcieni pasujących do łóżka. Zwykle szafy mają parzystą liczbę drzwi, jak dwoje, czworo lub sześcioro. Jeśli chcesz wnieść inne meble, upewnij się, że pasują do Twojego łóżka i zachowują równowagę i harmonię. Jeśli stawiasz szafki nocne, wybierz je ostrożnie, aby pasowały do wysokości łóżka i umieść je po obu stronach łóżka. Możesz włączyć komodę do wystroju wnętrza domu, pod warunkiem, że umieścisz ją w połowie ściany zamiast w rogu.

Umeblowanie

Jedwab jest preferowanym materiałem do dekoracji wnętrz sypialni w stylu azjatyckim. Możesz użyć prześcieradeł, poszewek na poduszki i poszewek na poduszki z jedwabiu lub miękkiej bawełny w jasnych odcieniach, aby uzupełnić lub kontrastować z kolorem łóżka. Tej samej zasady należy przestrzegać w przypadku zasłon i dywaników. Możesz także zastąpić zasłony roletami bambusowymi.

Oświetlenie

Oświetlenie wpuszczane jest uważane za najbardziej odpowiednie dla azjatyckiego stylu projektowania. Lampy z papieru ryżowego wprowadzają finezję do Twojej sypialni ciepłem i blaskiem.

Akcenty i dekoracje

Ten styl wystroju domu ogranicza akcenty do minimum i zapewnia niezwykle schludny wygląd. Jednak gdy używane są akcenty, projektanci starają się wprowadzić elementy natury, takie jak roślina Bonsai, mała fontanna, gładkie kamienie czy rośliny bambusa. Czasami używane są również inne elementy kultur wschodnich, takie jak posąg Buddy lub wschodni wazon z kwiatami. Ale ten styl wystroju domu podkreśla fakt, że wszystkie akcenty wyglądają jak integralna część wystroju i nic się nie wyróżnia.

Sypialnie w stylu orientalnym są jednocześnie eleganckie i minimalistyczne. Te wskazówki dotyczące aranżacji wnętrza domu pomogą Ci ustawić sypialnię, która będzie spokojna i kojąca nie tylko dla oczu, ale także dla ciała i duszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *