poduszki

Pięć rzeczy, których Twój dom potrzebuje na zimę

Sezonowa zmiana jest już w toku. Niższe temperatury stały się teraz normą wraz z nagimi drzewami, szalonymi wiewiórkami i dniami, w których słońce wydaje się szybko znikać o godzinie 16:00. Ten cykl roczny znajduje odzwierciedlenie również w naszych domach. Niższe temperatury nie tylko zmieniają czynności, które wykonujemy w ciągu dnia, ilość godzin, które spędzamy w domu, ale nawet wpływają na to, jaki wygląd chcemy nadać naszym przestrzeniom.

Wraz z upływem miesięcy zmieniamy nasz wystrój – jest to dla nas naturalny sposób na oznaczenie czasu. W rezultacie. za każdym razem, gdy nadchodzi zmiana pór roku, chcemy zainwestować w kilka drobnych ulepszeń, które nadadzą nowy wygląd naszym ulubionym przestrzeniom. Jednocześnie, gdy zmiana sezonowa oznacza także pojawienie się bardzo różnych warunków klimatycznych, zmiany, których chcesz dokonać, są nie tylko kosmetyczne, ale również funkcjonalne.

Kiedy urządzamy wnętrza, przede wszystkim powinniśmy przykładać wagę do funkcjonalności rozwiązań, choć oczywiście chcemy też wybierać rozwiązania modne i atrakcyjne. Ale nawet w ramach tej dwudzielności, zawsze ważne jest, aby wszelkie zmiany, które wprowadzamy w naszym wystroju, nawet te najbardziej funkcjonalne, sprawiały, że każde pomieszczenie w naszym domu było z każdym rokiem coraz bardziej przytulne. Spełnienie marzeń osiągamy wtedy, gdy to, co przytulne jest jednocześnie połączeniem wygody i wizualnej atrakcyjności. Dlatego na początku każdego sezonu – szczególnie latem i zimą – zwykle spędzamy dużo czasu szukając inspirujących zdjęć, wskazówek i bezpośredniej pomocy w ustaleniu, jak powinny wyglądać nasze domy w każdym sezonie. Cóż, nie szukaj dalej, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać oszałamiające wizualnie i bardzo wygodne przejście do najzimniejszych miesięcy pod koniec tego roku i na początku następnego, można podsumować za pomocą zaledwie 5 prostych akcesoriów. Tak – możesz tego dokonać bez większych zmian kolorów i remontów mebli. Oczywiście tych zmian możesz dokonać zawsze, ale jeśli chciałbyś, żeby stało się to w tym roku, proponujemy Ci pięć dodatków, w które warto zainwestować, by móc spędzić czas w przytulnym i jakościowym wnętrzu.

Oświetlenie

Piękne, artystycznie zaprojektowane rozwiązania oświetleniowe są jedną z głównych atrakcji każdego wnętrza, a sezon zimowy to idealny czas na rozświetlenie domu. W miesiącach wiosennych i letnich naturalne światło jest znacznie bardziej obfite, co oznacza, że bardziej prawdopodobne jest, że będziesz w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby oświetleniowe w domu za pomocą jedynie górnej lampy. Jednak o tej porze roku wczesne zanikanie światła dziennego oznacza, że oświetlenie wewnętrzne będzie włączone przez dłuższe godziny i prawdopodobnie zauważysz, że żyrandolowi wiszącemu spod sufitem przydałoby się wsparcie ze strony mniejszego, bardziej szczegółowego oświetlenia nad stołem lub wykorzystując lampy podłogowe. Ten rodzaj dodatkowego oświetlenia staje się kluczowy, gdy przejdziemy w chłodniejsze miesiące, ale znalezienie odpowiedniej kombinacji świateł może być trudnym procesem. Jednym z najbardziej wszechstronnych podstawowych układów oświetlenia stosowanych w przestrzeni salonu jest posiadanie przynajmniej jednej lampy z każdego rodzaju: podłogowej, stołowej i zadaniowej, a także oprawy sufitowej. Prawdopodobnie nie będziesz często używać całego oświetlenia na raz, ale duża liczba, różnorodnych lamp mogą sprawić, że niezależnie od potrzebnego poziomu światła będzie on dostępny dla ciebie w każdym zakątku domu.

Rozrzuć koce

W sezonie zimowym najważniejsze są o warstwy. Jest to prawdą w odniesieniu do naszej garderoby na zimne dni i tak samo jest w przypadku naszego wystroju domu. Tam, gdzie lato może pozwolić sobie na oszczędność zarówno w dziedzinie odzieży, jak i tekstyliów domowych, to późniejsze miesiące prowadzą do momentu, w którym do gry wracają wszystkie te dodatkowe elementy, które przez kilka miesięcy były przechowywane w szafach i schowkach. Zbliżając się do końca roku, poszukaj ciężkich koców zimowych, które są w 100% wykonane z wełny lub bawełny. Jeśli w twoim domu brakuje takich koców, nie musisz się obawiać. Dobra wiadomość jest taka, że projektanci są świadomi twoich zimowych potrzeb i wszystkie twoje ulubione sklepy są odpowiednio zaopatrzone.

Możliwości zakupowe są praktycznie nieograniczone, więc skup się na znalezieniu czegoś, co naprawdę pasuje do Twojego osobistego stylu. Teraz nadszedł czas, aby zacząć zastanawiać się, czy chodzi o styl boho chic, nowoczesny styl z połowy wieku, wiejski styl życia czy może styl skandynawski. Im lepiej zrozumiesz, co naprawdę ci się podoba, tym bardziej pomoże to zawęzić wybór, który z pewnością i tak będzie ogromny. Ale nie zwlekaj, potrzebne jest sprawne działanie, by móc wtulić się w przytulny, mięciutki dzianinowy koc, zanim zacznie się naprawdę zimno.

Wielu z nas nie jest fanami zimna, ale nie powinniśmy pozwolić, aby sam ten fakt nadał zimie złe imię. Zimna pogoda może oznaczać konieczność trzymania pod ręką większej ilości koców, ale jednocześnie to naprawdę dobra wymówka, by móc wypełnić pokój większą ilością tkanin.

Poduszki akcentujące

Prawdopodobnie już to słyszałeś, ale trzeba to powtarzać: cokolwiek jest prawdziwe dla rozrzucania koców w twoją przestrzeń, jest tym bardziej prawdziwe dla poduszek. Jeśli zima jest świetnym pretekstem do wrzucenia koców w przestrzeń twojego mieszkania, jest to jeszcze lepszy powód, aby oddać się obsesji na punkcie poduszki. Każda pora roku wymaga nowych poduszek akcentujących, a zima nie jest wyjątkiem. To zdecydowanie właściwy moment, aby rozważyć dodanie do sofy lub łóżka niektórych mongolskich futer lub poduszek z owczej skóry, aby uzyskać odrobinę ciepła. Dekorowanie wnętrz w sezonie zimowym polega na utrzymaniu ciepła i komfortu, bez względu na pogodę na zewnątrz, więc szukaj ponadwymiarowych 24-calowych poduszek i poduszek podłogowych, które pozwolą ci odpocząć w domu.

Jeśli chcesz wprowadzić poduszki do salonu, utrzymywanie prostych i neutralnych kolorów zapobiega nadmiernemu zatłoczeniu sofy i zdawaniu się, że wzory nie wymykają się spod kontroli.

Dywaniki obszarowe

Jeśli masz w salonie jeden z tych cienkich kilimowych dywanów lub skóry bydlęcej, możesz rozważyć zakup drugiego dywanu, aby nałożyć na niego warstwę zimową. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój dom ma drewniane podłogi. Gdy na zewnątrz zaczyna się robić zimno, dodatkowa amortyzacja pod stopami z pewnością się przyda.

Jest to idealne połączenie, aby zapewnić chłodnym, zmarzniętym stopom ulgę, na jaką zasługują. Dywan ze skóry bydlęcej na dywanie z naturalnego włókna z juty nie tylko zapewnia ciepło stopom, ale także dodaje organicznej przestrzeni. Naturalna faktura obu dywanów w połączeniu z ich neutralnymi kolorami pomaga ukoić atmosferę tej przestrzeni.

Zabiegi okienne

Jeśli jest jeden cel, który łączy całe to zimowe dekorowanie – obrona przed zimowymi żywiołami. Tak naprawdę nie ma nic ważniejszego. Konwencjonalne rolety okienne po prostu nie będą w stanie ochronić dom przed zimnem o tej porze roku. Poważne, wysokie jakościowo zabiegi okienne są niezbędne, by utrzymać ciepłe powietrze wewnątrz domu, a zimne powietrze na zewnątrz. Podobne jak przy wybieraniu koców, gdzie najważniejsze są dobrej jakości, grube materiały, zasłony muszą być odpowiednie. Zasłony powinny być wykonane z grubego, nieprzepuszczającego materiału, ważne jest również, aby zasłony miały podszewkę, ponieważ jest to izolacja, która utrzyma ciepło. Domy z odcieniami w stylu rzymskim powinny rozważyć ułożenie żaluzji, a także upewnić się, że są podszyte, aby nie dopuścić do przedostania się zimnego powietrza i wydostania ciepła.

Praktyczne powody, dla których warto zdecydować się na zasłony zimą, są oczywiste, ale nie możemy również pominąć aspektów estetycznych. Przy zastosowaniu odpowiednich kolorów nie ma wątpliwości, co zasłony mogą zrobić dla twojej przestrzeni, czy to jako akcenty, czy jako główny kolor w przestrzeni. Złote zasłony zapewniają mocną dawkę koloru i mogą ożywić czarno-białą przestrzeń. Wyróżniają się na tle reszty pokoju i stają się wizualnym punktem centralnym, który łączy przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *