małe mieszkania

10 niezbędnych mebli do małych mieszkań

Dekorowanie małych przestrzeni polega na wykorzystaniu pomysłowości w projektowaniu oraz wyborze odpowiednich mebli i wyposażenia. Sprytne zrobienie tego zmieni ciasną przestrzeń w wygodną. Poniżej znajduje się 10 niezbędnych mebli, które są niezbędne w projekcie Twojego małego domu lub mieszkania.

Stołki do układania w stosy

Miejsca siedzące to ważny aspekt, który należy uwzględnić przy projektowaniu domu, niezależnie od tego, jak duży lub mały jest dom. W małych domach miejsca siedzące są często poświęcane dla innych potrzeb lub nawet ograniczane. Świetnym rozwiązaniem jest stos stołków, który można schować po użyciu lub rozłożyć, gdy w domu odwiedzą dodatkowe osoby.

Stół na cokole

Okrągły stół wsparty na smukłej podstawie, stoły na cokole można z łatwością schować w małych przestrzeniach. Nie mają ostrych rogów i wystających nóg, które mogą zranić. Łatwo jest też wcisnąć wiele krzeseł i ludzi wokół jednego.

Półki do układania w stosy

Regały, które można ustawiać pionowo lub poziomo, są elastyczne i można je ustawić zgodnie z potrzebami przestrzeni. Wszechstronne półki w kształcie sześcianu, które można oddzielać i układać w stosy, używać w różnych pomieszczeniach lub ustawiać poziomo, mogą mieć wiele zastosowań. Solidne mogą nawet służyć jako twarda ławka.

Duże lustra

Lustra to świetny mebel, ponieważ sprawiają, że małe przestrzenie wydają się większe. Zawieszenie dużego lustra w przedpokoju lub salonie sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się większe, odzwierciedla wystrój przestrzeni, a także naturalne światło. Owalne i kwadratowe lustra świetnie prezentują się w salonie, a prostokątne lustra podłogowe dobrze prezentują się w przedpokoju.

Kanapa

Mała kanapa lub fotel miłosny jest nie tylko przytulny, ale można go ustawić w dowolnym rogu. Zapewnia wygodne siedzenie bez dużej objętości sofy i uzupełnia wszelkie inne meble, które są z nią ustawione.

Fotel

Nieporęczne fotele zajmują dużo miejsca, mimo że mogą być przytulne. Krzesła bez podłokietników lub fotele to idealne miejsce do siedzenia. Są dyskretne, zajmują niewiele miejsca, a w przypadku przeprowadzki do większego domu można je uzupełnić o większą aranżację siedzeń lub umieścić w przedpokoju.

Biurko

Niezależnie od tego, czy jest używane jako biurko, stół jadalny, bar czy stolik nocny, biurko jest bardzo wszechstronne. Jego smukły kształt pasuje do każdego pomieszczenia i jest dobrym wyborem do studia i małych mieszkań.

Ławka bez pleców

Nie ma nic, czego nie mogłaby zrobić ławka. Ławki pełnią wiele różnych funkcji, od pełnienia funkcji prowizorycznego stołu do jadalni , umieszczania ich w nogach łóżka, od używania jako stolika do kawy po zapewnianie dodatkowego miejsca do siedzenia, gdy zabraknie krzeseł.

Pufy

Pufy lub woreczki ze sztucznej skóry, rustykalnego płótna lub mocnej bawełny są niezbędne w każdym domu. Używaj ich jako siedzeń, podnóżków lub stolików bocznych i można je uformować, aby zastąpić dowolny mebel.

Przezroczyste krzesła

Wystrój domu dogania się meblami wykonanymi z akrylu. Ten materiał jest jak niewidzialna peleryna i doskonały wybór do małych przestrzeni. Akrylowe krzesła i stoły można schować w dowolnym miejscu i nie utrudniają ruchu.

Małe mieszkania nie wymagają małych mebli, ale sprytnych rozwiązań projektowych. Starannie dobieraj meble, a znajdziesz w domu tak dużo miejsca do użytku i zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *