fioletowy salon

Niezwykły urok fioletowego salonu

Barwa fioletowa ma w sobie coś niezwykłego i nie tylko z tego względu, że kojarzy się z tajemniczością. Jest połączeniem koloru ciepłego z chłodnym. Jest poważna i wyrazista, podobnie jak kolor bordowy. To rzadki wybór, bo kolor fioletowy mocno oddziałuje. Salon w takim kolorze to interesujące wnętrze.

Jak wygląda fioletowy pokój dzienny?

Ze względu na mocne oddziaływanie tego koloru nie maluje się na fioletowo wszystkich ścian. Z reguły jest taka jedna. Fiolet to kolor, który znakomicie wygląda w akcentach. Można urządzić salon fioletowymi zasłonami, takimi poduszkami na kanapie czy fioletowym dywanem. Wtedy barwa ta nie przytłacza. Najczęściej fioletowy salon to połączenie barwy tej i kolorów neutralnych. Wnętrze jest szare, białe czy beżowe, a drugim głównym kolorem jest fiolet.

Taka aranżacja jest spokojna, ale robi wrażenie. Właśnie przez swoją oryginalność i wyrazistość kolor fioletowy nie musi przeważać. Może być go jedna trzecia albo mniej, a pozostała część to barwy neutralne, a i tak klimat niezwykłości będzie odczuwalny. Można urządzić salon tak, by wrażenie to jeszcze wzmocnić.

Jak zwiększyć niezwykłość fioletowego salonu?

Połączenie koloru neutralnego z fioletowym warto wzbogacić o jeszcze jedną barwę wyrazistą np. zieloną. Zwiększa to niezwykłość aranżacji. Można wybrać różne kolory, w zależności od tego, jaki salon ma mieć klimat. Inaczej będzie z drobnymi czerwonymi dodatkami, inaczej z różem czy niebieskim. Jeśli ma pozostać jedynie fioletowy salon i kolory neutralne, to wrażenie zrobi efektowna fototapeta. Może to być też obraz z fioletową roślinnością. Kto lubi wrażenie luksusu, ten wie, że kolor fioletowy znakomicie wygląda w zestawieniu ze złotym. Jeśli wystrój jest spokojny, to wspaniałym jego uzupełnieniem jest designerska lampa sufitowa w złotym kolorze.

Nawet nie trzeba wielkiej pomysłowości. Już obecność fioletu czyni przestrzeń interesującą. Planując, jak urządzić salon, wystarczy dodać cokolwiek oryginalnego czy efektownego. Wnętrze będzie niezwykłe, fascynujące i jedyne w swoim rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *