przytulny balkon

Jak zaprojektować przytulny i funkcjonalny balkon?

Balkony są poszukiwanym udogodnieniem w nowoczesnych mieszkaniach. Są idealnymi miejscami do relaksu przy filiżance herbaty, do czytania lub po prostu oglądania miasta pod tobą, z wiatrem we włosach. To prywatna przestrzeń otwarta na żywioły, będąca w dużej mierze częścią Twojego domu.

Meble balkonowe muszą być odporne na deszcz, grad i słońce. Muszą być wytrzymałe, funkcjonalne, zajmujące mało miejsca, a jednocześnie dekoracyjne. Świetnie sprawdzą się tu klasyczne drewniane, rattanowe czy bambusowe, a nawet zwietrzałe elementy i znaleziska z pchlego targu. Przeczytaj wskazówki dotyczące planowania mebli balkonowych, niezależnie od tego, czy jest to duża, czy mała przestrzeń.

Zanim zainwestujesz w meble, warto ocenić następujące kwestie

Jaki jest widok z balkonu? Jeśli masz świetny widok, zaplanuj meble w taki sposób, aby przyciągały wzrok na zewnątrz. Jeśli tego nie zrobisz lub jeśli z domów sąsiadów wychodzą balkony, musisz pomyśleć o opcjach zapewniających prywatność.
Na ile różnych sposobów wykorzystasz tę przestrzeń? Na przykład może to być miejsce na poranną herbatę, kącik rozmów, strefa spokoju na wieczornego drinka lub jadalnia na świeżym powietrzu.

Zdefiniuj wybór przestrzeni spośród tych 9 typów mebli balkonowych

Mały stolik do ustawienia w stylu kawiarni

Wybierz mały stolik na kawę, książki i gry planszowe. Wybierz między drewnem, metalem lub wikliną ze szklanym blatem. Stoły, które można zawiesić na poręczy, pozwalają zaoszczędzić miejsce na małym balkonie. Stwórz dodatkowe miejsce na stół dzięki trójkątnym półkom narożnym. Możesz również użyć skrzyń bagażowych, starych opon, drewnianych palet lub wszystkiego, co możesz zmienić.

Meble składane

Wybierz składane stoły i krzesła, aby uzyskać więcej miejsca na nogi. Wybierz elegancką, składaną półkę barową, aby stworzyć kącik koktajlowy na balkonie. Przechowuj swoje shakery i inne akcesoria w tym poręcznym meblu.

Krzesła lub hamak

Wybierz klasyczne meble ogrodowe z wykończeniem z drewna, metalu, wikliny lub rattanu. Dodaj krzesło, aby dodać pikanterii. Nie trzeba dodawać, że stylowy fotel, fotel bujany, fotel wypoczynkowy lub hamak będą pierwszymi, które zostaną zajęte, gdy przyjdą przyjaciele. Jeśli chcesz stworzyć miejsce na koktajl, zdobądź kilka ciekawych krzesełek do karmienia.

Sofa huśtawka

Zainstaluj wygodną rozkładaną kanapę, aby stylowo ozdobić swój balkon. Przywołaj wspomnienia z dzieciństwa kołysania się w ogrodzie lub rozkołysz się do snu w leniwe niedzielne popołudnia.

Ławka ze schowkiem

Zamiast zestawu wypoczynkowego możesz zdecydować się na wielofunkcyjne meble balkonowe, takie jak ławka ze schowkiem pod spodem. Przechowuj narzędzia i akcesoria ogrodowe, aby były zawsze pod ręką. Rzuć trochę poduszek i narzut, aby ławka wyglądała przytulnie.

Inne kluczowe elementy, które uzupełnią wystrój Twojego balkonu

W międzyczasie dodaj te elementy, aby uzyskać dobrze zaokrągloną, zachęcającą przestrzeń.

Oświetlenie – Dodaj odważne lampy wiszące i bajkowe światła, aby ożywić wystrój balkonu. Użyj wisiorka z rattanu lub innego naturalnego materiału, aby uzyskać efekt zewnętrzny.

Podłoga – ułóż wzorzyste lub kolorowe płytki, aby wyróżnić balkon.

Poduszki – Tapiceruj wiele poduszek w zabawnych kolorach, w tym poduszki podłogowe. To naprawdę podnosi komfort Twojego balkonu.

Rośliny – Pochwal się rośliną, przynosząc dużo zieleni i kwiatów. Eksperymentuj z różnymi typami donic do sadzenia. Ułóż je na półkach o różnej wysokości, a niektóre zawieś na suficie, ścianie i balustradach.

Dywaniki – zapewnij odpowiednią ilość ciepła swoim stopom dzięki dywanikom.

Dekoracje ścienne – Zamontuj obrazy na ścianie i każdy interesujący artefakt, który jest bliski Twojemu sercu.

Cień i prywatność – Przynieś wysokie rośliny lub bambusowy cień, który można podnosić i opuszczać, aby uzyskać poczucie prywatności. Zamontuj wysuwaną markizę, aby chronić ją przed żywiołami i dodać stylu do projektu balkonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *