styl minimalistyczny

Jak osiągnąć idealną równowagę między minimalizmem a przytulnością?

Przytulny minimalizm to odpowiedź na skrajności surowego minimalizmu i przesadnego maksymalizmu. Chodzi o osiągnięcie takiego wyglądu, jaki lubisz, dzięki dobrze dobranym, kilku elementom użytym dla maksymalnego efektu. Jest to radosna równowaga między prostotą i bogactwem, połączenie czystych linii i powierzchni z wygodnym, domowym uczuciem. Jak uzyskać idealne połączenie minimalistycznego i przytulnego wnętrza w Twoim domu?
Oto kilka pomysłów na minimalistyczny wystrój wnętrz.

Praktyczne, funkcjonalne meble

Zacznij od praktycznych mebli, które są jednocześnie stylowe, wystawne i wygodne. Wybierz kanapę z prostymi liniami, na której wygodnie się leży. Wybierz standardowy zestaw sof lub połącz z innymi opcjami siedzenia, takimi jak fotele lub elegancką tapicerowaną ławką. Stylowe łóżko z baldachimem natychmiast doda przytulności w Twojej sypialni. Podwójna sofa lub inne siedzenia z poduszkami również sprawiają, że sypialnia jest bardziej przytulna.

Wybrane akcenty

Teraz nakładaj akcenty, które wyselekcjonowałeś w czasie. Połącz kilka wybranych zabytkowych antyków, teksturowanych dzieł, sztuki, globalnych akcentów z eleganckimi, współczesnymi meblami. Powstrzymaj się od pokazywania wszystkich osobliwości i elementów, które kiedykolwiek zebrałeś. Nie musisz przestrzegać żadnej instrukcji. Najważniejsze jest, aby meble i akcenty miały coś wspólnego w pomieszczeniu. Powinny składać spójne oświadczenie, a nie wyglądać jak rozłączne elementy razem. Zbyt wiele kolorów może zepsuć wygląd, który próbujesz osiągnąć. Pamiętaj, aby trzymać się wąskiej palety kolorów. Zwiąż swoje elementy za pomocą powtarzającego się koloru lub wzoru.

Większość z nas jest z natury zbieraczami – ciężko jest pozbyć się tego nałogu. Aby uzyskać minimalistyczny, przytulny wygląd, musisz wybrać kolekcje i starannie je ze sobą połączyć.

Kolorowy minimalizm

Załóżmy, że monochromatyczna paleta nie jest dla Ciebie. A meble, które kochasz, przecinają spektrum kolorów. Nie ma potrzeby, aby to całkowicie redukować. Zachowaj neutralność bazy – meble, ściany i podłogi. Dodaj swoje kolorowe akcesoria, unikając gromadzenia się zbyt wielu w dowolnym miejscu. Liczba używanych rzeczy jest kluczowa w minimalistycznym, przytulnym stylu. Jeśli nie masz zbyt wielu akcesoriów, wyrażaj swoją miłość do koloru, malując kilka ścian na jasne lub wzorzystą podłogę. Stonowana reszta wystroju sprawi, że dom będzie ciepły i przytulny.

Wyznacz przestrzenie dla maksymalizmu

Utrzymuj porządek w domu i zadbaj o porządek. Wyznacz kilka miejsc, aby uzyskać maksymalny efekt, takich jak półka lub regał w salonie, blat w sypialni i ściana galerii w jadalni. Reszta sceny powinna być minimalna. Nie musisz ozdabiać wszystkich ścian dziełami sztuki ani wszystkich powierzchni dodatkami.

Baw się skalą

Zrównoważysz liniowość ciepłego, minimalistycznego pomieszczenia, oszczędnie używając skali i uzyskując oszałamiający efekt. Jedno wielkie lustro z efektowną ramą lub duże dzieło sztuki na gołej ścianie może czasami być idealnym dodatkiem do pokoju. Ogromna roślina w rogu lub ekscytujący żyrandol również zdziałają cuda w minimalistycznej konfiguracji. W monochromatycznym pokoju z eleganckimi meblami warto dodać ozdobnego szezlonga. Tapiceruj go w tym samym kolorze co reszta mebli lub użyj wzorzystej wersji koloru, aby płynnie powitać go w pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *