styl prowansalski

Jak urządzić wnętrze w stylu prowansalskim?

Chcesz, by Twoje wnętrza przypominały Ci miłe wspomnienia wakacyjne i jednocześnie pozwalały Ci błogo się w nich poczuć? W takim razie musisz rozważyć styl prowansalski. Jeśli chcesz osiągnąć właśnie taki cel poniżej znajdziesz cenne wskazówki aranżacyjne, które znacząco Ci to ułatwią.

Styl prowansalski we wnętrzach to przede wszystkim naturalność. Ten trend wydaje się być coraz bardziej popularny w niemalże każdej dziedzinie naszego życia. Jako ciekawostkę warto jeszcze dodać, że owy styl wywodzi się z południowej Francji. A to oznacza, że mamy tu do czynienia z pięknem, które nada wyjątkową atmosferę w naszych wnętrzach. Właśnie o tym marzyłeś? Zatem zapewne zastawiasz się jak urządzić mieszkanie w stylu prowansalskim. Zaznajamiając się z wymienionymi poradami szybko i bez większych problemów stworzysz elegancką oazę spokoju w swoim mieszkaniu. Zaczynajmy!

Prowansalskie wnętrze – jakie odcienie w nich dominują?

Absolutną dominację przejmują tutaj jasne barwy. W głównej mierze powinna nas interesować biel, pastele, beż, ale także odcienie różu czy fioletu. Ostatnia propozycja szczególnie powinna kojarzyć się nam w Prowansją – kwitnąca lawenda to znak szczególny tego regionu. Gdzie powinny pojawić się owe kolory? Tak naprawdę – wszędzie! Meble czy dekoracje w stylu prowansalskim należy szukać właśnie w takich barwach. Ta zasada tyczy się także ścian w naszych wnętrzach.

Meble w stylu prowansalskim

Elementem, który wręcz musi pojawić się w naszych czterech ścianach w tym stylu to biały kredens z drewna. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić klimat warto wybrać taki, który posiada szklane drzwiczki. To właśnie przez nie będzie można podziwiać białą zastawę stołową. Prócz tego idealnym rozwiązaniem będą tutaj stanowić postarzane meble. Ciekawy trend, który pozwoli nam cieszyć się z rzeczy, które chcieliśmy wcześniej wyrzucić. Dodatkową zaletą tej opcji są zaoszczędzone pieniądze – zdarzają się sytuacje, w których osoby za darmo oddają swoje stare meble.

Romantyczne detale

Urządzając mieszkanie w stylu prowansalskim musimy zwrócić uwagę na pewne szczegóły, które są w tym przypadku kluczowe. Mowa tu o tekstyliach. Jak najbardziej powinny się one pojawić i to w dużych ilościach. Interesować się należy oczywiście tymi z jasnymi barwami. Mile widziane są także kwiatowe wzory. Owe ozdoby możemy śmiało umieścić w sypialni, a także w pozostałych pomieszczeniach.

Dodatki w stylu prowansalskim

Jak już zostało poniekąd wspomniane wnętrze w stylu prowansalskim to niezwykle nastrojowe miejsce. By je stworzyć należy zadbać o klimatyczne dodatki. Z tym nie powinniśmy mieć problemu, gdyż łatwo dostępne są wiklinowe koszyczki czy ozdobne ramki. Idealną inwestycją będzie również zakup żywnych kwiatów!

Styl prowansalski stwarza dla nas idealne miejsce do regeneracji i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Jednocześnie możemy urządzić eleganckie wnętrza, w których z miłą chęcią będziemy przyjmować gości. Wbrew pozorom owa aranżacja nie jest trudna. To potwierdzają powyższe wskazówki. Prostota, naturalność i francuski szyk to idealne połączenie, które sprawdzi się w wielu przypadkach – także w małych mieszkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *