aranżacja sypialni

Jak dobrze urządzić małą sypialnię?

Nawet nieduże wnętrze można urządzić tak, by dobrze pełniło funkcję sypialni. Niewiele trzeba w miejscu, które ma służyć do snu, a to ułatwia zadanie. Konieczne są pewne kompromisy. Trzeba zdecydować się na jasną kolorystykę. I może być w małej sypialni wygodnie i przyjemnie.

Meble do niewielkiej sypialni

Kluczem do dobrego urządzenia sypialni jest ograniczenie ilości mebli. Trzeba też wybierać modele o rozsądnych wymiarach. Dla dwóch osób lepsze jest łóżko 160 x 200 cm niż takie o szerokości 220 cm. Nawet różnica 160 a 180 cm może być znacząca. By mała sypialnia była funkcjonalna, przydadzą się jeszcze szafki nocne, krzesło i komoda.

przytulna sypialnia

Kiedy nie ma miejsca na którąś z szafek, może ją zastąpić np. narożna półka. Krzesło poza swoją typową funkcją przyda się do układania ubrań na czas snu. Gdyby sypialnia była zbyt mała na taki mebel, to konieczny jest wieszak na ścianie. Jeśli jest szafa, to do niej schowa się ubrania. Z reguły jednak przy niewielkiej powierzchni planowana jest aranżacja sypialni bez szafy. Miejsce dla niej znajduje się gdzieś indziej. Komoda przyda się na drobiazgi. Są różne takie meble, więc można znaleźć komodę, którą pomieści i mała sypialnia. Można np. zamiast szerszej wybrać węższą, ale wyższą. Są też płytkie komody, które nie zajmują wiele miejsca.

Sypialnia w kolorze, który powiększa optycznie

Kolorem, który idealnie sprawdza się w małych i przytulnych sypialniach jest biel. Jeśli śnieżnobiała sypialnia jest zbyt chłodna, można wybrać odcień kremowy. Barwa ta powiększa optycznie, podobnie jak i błękit oraz kolor miętowy. To opcje dla wielbicieli chłodnych barw we wnętrzu. Jeśli aranżacja sypialni ma być cieplejsza, dominować mogą biel wraz z jasnym beżem. Przy niewielkiej ilości miejsca sprawdzi się też sypialna w kolorze jasnoszarym. Barwa ta rozjaśnia, powiększa optycznie i dodaje elegancji.

Wymienione wyżej kolory znakomicie wyglądają zestawione ze sobą. Warto wybrać te dwa, które uważa się za najprzyjemniejsze. Dobry wybór to także wnętrze w jednolitym kolorze. Gdy już wiadomo, jaki kolor, pozostaje wybrać odpowiednie meble i powstaje funkcjonalna mała sypialnia, czyli idealny pokój do snu. Może być też ona przyjemnym miejscem do wypoczynku w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *