kolorowa siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa kolorowa do specjalnych ogrodzeń

Polacy uwielbiają grodzić, ogradzać, oddzielać, wydzielać. A do tego potrzebne są odpowiednie materiały. Z pośród licznych materiałów służących do ogradzania powierzchni gruntowej na czoło wysuwa się siatka ogrodzeniowa. Siatką można ogradzać przeróżne powierzchnie. Siatka wykonana z drutu, oraz może być w różnych kolorach, nadaje się do ogradzania posesji, działek budowlanych, sadów, działek weekendowych, ogrodów, itd.

Siatka kolorowa do ogrodzeń

Lecz oprócz siatki metalowej, ocynkowanej w siwym kolorze w sprzedaży znajduje się siatka kolorowa. Taka siatka kolorowa ogrodzeniowa wspaniale wkomponowuje się w otoczenie i sprawia, że wygląda ono urokliwie. Jest to tak zwana siatka powlekana. Jednak siatka ta nie nadaje się na ogradzanie powierzchni mieszkalnych, ponieważ nie jest zbyt praktyczna, bo ulega ubytkom i z czasem blaknięciu. Ale bardzo dobrze sprawdzi się w ogrodzeniu ogródka kwiatowego lub ogrodu warzywnego. Może też ogradzać plac zabaw dla dzieci lub wybieg dla zwierząt domowych.

Nie nadaje się na stałe ogrodzenie podwórka również dlatego, ponieważ siatka z ochronną powłoką posiada cieńszy drut niż siatka ocynkowana. Siatka powlekana o średnicy ponad 3 milimetry posiada drut o grubości 2 milimetrów. Natomiast siatka ocynkowana o średnicy ponad 4 milimetrów na drut o grubości 3 milimetrów. Dlatego ta ocynkowana siatka lepiej sprawdzi się w stałym ogrodzeniu niż siatka z powłoką ochronną.

Siatka ogrodzeniowa plastikowa

Do ogrodzenia niewielkich powierzchni użytkowych z przeznaczeniem np. na ogródek może być użyta siatka plastikowa. Jest to siatka używana głównie w ogrodnictwie. Siatkę plastikową można kupić w różnych rozmiarach i kolorach, jak i cenach. W sklepach są siatki przeznaczone na krótkie ogrodzenie, jak i na długie odcinki. Siatki wykonane z tworzyw sztucznych, czyli z plastyku lub polipropylenu są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Można nimi ogradzać całe powierzchnie ogrodowe lub tylko wydzieloną część ogrodu, jeżeli np. chcemy oddzielić coś od czegoś. Bo na przykład pragniemy stworzyć dekoracyjną część ogrodu. Albo, gdy chcemy zabezpieczyć krzewy, czy młode drzewa, to wówczas siatka taka jest najodpowiedniejsza. Montaż takiej siatki nie jest trudny. Z łatwością przy użyciu kilku potrzebnych akcesoriów, jak np. opaski kablowe i słupki można w bardzo krótkim czasie ogrodzić ogródek, sadek, czy wybieg dla ptactwa domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *