aranżacja sypialni

Sypialnia – osobista przestrzeń

Każda sypialnia to przestrzeń o najbardziej osobistym charakterze to nasza prywatność. Dobrze zaprojektowana sypialnia, światło, kolor, dekoracje, mają wpływ na charakter wnętrza. Sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy, powierzchnia, którą powinna cechować wygoda.

Ładny neutralny kolor sprawi, że sypialnia będzie przytulna i relaksująca. Kolor ma duży wpływ na stany emocjonalne w danej chwili.

Elementy dekoracyjne i użytkowe powinny być wyeksponowane, ale nie powinny stwarzać wrażenia bałaganu. Sypialnia nie powinna spełniać funkcji garderoby czy biura.

Łóżko – serce sypialni

Punktem centralnym pokoju jest łóżko. Należy zadbać o to by rozmiar łóżka i kolorystyka pościeli była atutem pomieszczenia. Uzupełnieniem stylizacji są delikatne tkaniny, poduszki z akcentami koloru, różnorodnych wzorów, przyciągającymi wzrok tworząc relaksującą atmosferę.

Eleganckie, nowoczesne meble np. szafa z lustrem czy szafki nocne to idealne uzupełnienie wystroju. Lustro w szafie odbija, światło dzienne sprawiając, że sypialnia wydaje się większa niż w rzeczywistości. Na komodzie można postawić małe lampki nocne.

oświetlenie w sypialni

Ważną rolę w sypialni odgrywają okna i oświetlenie. Okna to nie tylko światło dzienne to także intymność, którą gwarantują nam osłony okienne. Bardzo często do aranżacji okna wykorzystywane są rolety proste i bardziej dekoracyjne rolety rzymskie, a także żaluzje, firany i zasłony. Światło dzienne podkreśla rzeczywistą barwę, jaką odbiera nasze oko. Naturalne oświetlenie dzienne i sztuczne to najważniejsze czynniki decydujące o naszym poczuciu komfortu i jakości wypoczynku.

Obrazy sypialni

Ściany w sypialni to nie miejsce na galerie sztuki, co nie znaczy, że piękne płótno, biało-czarna dekoracja, obraz o stonowanej kolorystyce i odpowiednio dobranej tematyce nie mają wpływu na „ciepło” i przytulność pomieszczenia. Innym pomysłem na ścianę są tapety i fototapety. Dobór wzoru i kolorystyki musi współgrać ze stylem sypialni.

Drewniana podłoga to klimat sypialni. Skóra owcza, miękki, puszysty dywanik pod stopami to praktyczne i atrakcyjne połączenie z drewnem. Innym materiałem na podłogę są panele, element dekoracyjny, łatwy w utrzymaniu. Panele o odpowiednim wzorze, kolorystyce mają ogromne znaczenie wizualne na ostateczny wygląd sypialni.

Dzięki umeblowaniu, kolorom farby, odpowiednim elementom użytkowym i dekoracyjnym, pokazujemy potencjał często niewielkiej przestrzeni. Odpowiednia inscenizacja i nasza wyobraźnia pozwala nam urzeczywistnić marzenia o miejscu, które każdemu z nas zapewnia spokój i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *